Camilla zakażona koronawirusem. Księżna Kornwalii w izolacji - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Camilla zakażona koronawirusem. Księżna Kornwalii w izolacji

Camilla zakażona koronawirusem. Księżna Kornwalii w izolacji

Camilla, żona księcia Karola, uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa, cztery dni po zgłoszeniu ponownej infekcji jej męża, poinformował Clarence House.

Obawy o zdrowie królowej

Informacja o zakażeniu koronawirusem księżnej Camilli wzbudza dalsze obawy dotyczące zdrowia królowej Elżbiety II. 95-letnia królowa spotkała się z księciem Karolem, swoim najstarszym synem, dwa dni przed jego pozytywnym wynikiem testu. W zeszłym tygodniu Pałac Buckingham poinformował, że królowa nie wykazuje objawów COVID-19, ale od tego czasu nie wydano żadnych oświadczeń na temat stanu zdrowia Elżbiety II.

Pałac odmówił podania informacji, czy królowa została przebadana na obecność koronawirusa.

Camilla w samoizolacji

Podobnie ostrożny był Clarence House, informując o zakażeniu Camilli. Nie podano żadnych szczegółów dotyczących nasilenia objawów księżnej Kornwalii. W zeszłym tygodniu Clarence House poinformował, że książę Walii ma łagodne objawy COVID-19. Poinformowano jedynie, że księżna Kornwalii po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa pozostaje w samoizolacji. Karol i Camilla zostali w pełni zaszczepieni przeciw COVID i otrzymali dawki przypominające.

Książę Karol, który ma 73 lata, w czwartek odwołał wizytę w Winchester po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu. Następca tronu cierpiał na COVID na samym początku pandemii, na długo przed udostępnieniem szczepionki. 74-letnia Camilla uzyskała negatywny wynik testu na obecność wirusa w zeszłym tygodniu.

Książę William chorował na COVID w kwietniu 2020 r.

Rodzina królewska jest bardzo powściągliwa w informacjach na temat kwestii zdrowotnych dotyczących członków rodziny. Książę William, najstarszy syn Karola, zachorował na COVID-19 w kwietniu 2020 r., mniej więcej w tym samym czasie co jego ojciec, ale wtedy nie podano tego do publicznej wiadomości, a informacje o jego chorobie rozeszły się dopiero kilka miesięcy później.

Pałac Buckingham nie informował o stanie królowej w październiku zeszłego roku, kiedy zachorowała i odwołała wiele publicznych zobowiązań. Była krótko hospitalizowana, ale oficjalnie potwierdzono to dopiero wtedy, gdy jeden z londyńskich tabloidów opublikował informację o pobycie królowej w szpitalu.

Pałac nie potwierdził, że królowa, która w kwietniu kończy 96 lat, została w pełni zaszczepiona. Królowa i jej zmarły mąż, książę Filip, otrzymali pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID w zamku Windsor wkrótce po udostępnieniu szczepionek.

W zeszłym tygodniu było głośno o księżnej Kornwalii dzięki oświadczeniu królowej wydanemu w 70. rocznicę jej wstąpienia na tron. Elżbieta II wyraziła w nim nadzieję, że kiedy Karol odziedziczy koronę, Camilla będzie nosiła tytuł królowej.

Przeczytaj też:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >