Harry i Meghan o życiu w królewskiej rodzinie - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Harry i Meghan o życiu w królewskiej rodzinie

Harry i Meghan o życiu w królewskiej rodzinie

Książę Harry i księżna Meghan w wywiadzie z Oprah Winfrey ujawnili, jak naprawdę wyglądało ich życie w brytyjskiej rodzinie królewskiej.

W głośnym wywiadzie z Oprah Winfrey, opublikowanym w niedzielę wieczorem, Harry i Meghan – książę i księżna Sussex – opowiedzieli o swoim życiu w brytyjskiej rodzinie królewskiej i o tym, dlaczego zdecydowali się z niej odejść.

Wyjątkowy wywiad

Wywiad przeprowadzono w południowej Kalifornii, w której obecnie mieszkają Harry i Meghan. Księżna ujawniła w nim kilka sensacji, takich jak ta, że para wzięła ślub na trzy dni przed oficjalną ceremonią i to, że obecnie spodziewają się dziewczynki. Jednak najmocniejsze fragmenty wywiadu dotyczyły jej życia w rodzinie królewskiej.

Meghan Markle opisała siebie jako ofiarę mającego obsesję na punkcie swojego wizerunku Pałacu Buckingham, który miał decydować o wszystkim: od tego, jak ciemny kolor skóry ma mieć jej syn Archie, do tego jak często może iść na obiad z przyjaciółmi. Markle nie miała też dostępu do własnego paszportu, prawa jazdy ani kluczy, po tym jak dołączyła do rodziny królewskiej. Wszystkie te rzeczy otrzymała dopiero po tym, jak para się wyprowadziła do USA.

Czytaj też: Książę Harry i Meghan nie wrócą do królewskich obowiązków

Księżna kontra rasizm

Meghan Markle zwróciła uwagę na rasistowskie i „przestarzałe, kolonialne podteksty” cały czas obecnie w brytyjskiej prasie. Powiedziała, że w pewnym momencie czuła się tak odizolowana i samotna, że „nie chciała więcej żyć”.

„Bardzo się wstydziłam, mówiąc to wówczas Harry’emu, bo wiem, jak cierpiał po stracie [matki – księżny Diany – red.]. Ale wiedziałam, że jeśli mu o tym nie powiem, to to zrobię, bo nie chciałam już więcej żyć” – powiedziała księżna Sussex.

Harry przyznał, że był przerażony wyznaniem żony:

„Nie wiedziałem, co robić, też byłem wówczas w bardzo mrocznym miejscu, ale chciałem ją wspierać” – dodał.

Książę, który jest szósty w kolejce do brytyjskiego tronu, powiedział że w rodzinie królewskiej panuje kultura cierpienia w ciszy. Jednak rasa Meghan (jest w połowie czarna) i traktowanie, jakiego doświadczała, sprawiły że było im jeszcze trudniej niż pozostałym członkom rodziny.

Harry wyznał, że to skłoniło go do dyskusji o wszystkim z królewską rodziną. Powiedział prowadzącej wywiad Oprah Winfrey, że pałac miał wiele okazji do okazania im publicznego wsparcia wobec trwającego cały czas rasistowskiego ataku ze strony prasy, „ale nikt z rodziny nigdy nic nie powiedział. To boli” – dodał.

Meghan Markle opowiedziała też, że kiedy czuła, że nie zniesie już więcej sama ciągłego ataku ze strony mediów, próbowała szukać pomocy w kadrach Pałacu Buckingham. Tam jednak powiedziano jej, że nie jest pracownikiem i musi poszukać pomocy gdzie indziej. Na co zresztą jej nie pozwolono.

Sprawdź też: Meghan Markle wygrała z „The Mail On Sunday”

Meghan o królowej i księżnej Kate

Księżna Sussex powiedziała również, że mimo wszystko osobą, która zawsze była dla niej bardzo miła i ciepła, była babcia Harry’ego, królowa Elżbieta II.

Meghan Markle poruszyła też kwestię stosunków z księżną Kate – żoną księcia Williama. Wyjaśniła, że doniesienia, jakoby doprowadziła Kate do łez przed swoim ślubem były nieprawdziwe i to ona była osobą, która płakała. Jednak nie opowiedziała o incydencie, ponieważ Kate miała ją przeprosić, więc uznała go już za niebyły.

Odcięcie od rodziny i pieniędzy

Książę Harry powiedział, że decyzja o ustąpieniu miała dla pary również finansowe konsekwencje – zostali odcięci od pieniędzy na początku 2020 roku – a także wpłynęła na jego stosunki z rodziną. Powiedział, że jego ojciec, książę Karol – następny w kolejce do tronu – przestał odbierać od niego telefony. Z kolej swoje relacje ze starszym bratem Williamem opisał jako oziębłe, ale dodał, że „czas leczy rany”.

Dobra nowina

Mimo wszystko w wywiadzie znalazło się też miejsce dla dobrej wiadomości: para zdradziła płeć swojego drugiego dziecka, z którym Meghan jest w ciąży – będzie to córka.

„Mieć synka a teraz córeczkę – czego można chcieć więcej? Mamy rodzinę. Będzie nas czworo i nasze dwa psy” – powiedział Harry.

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >