Książę Harry i Meghan nie wrócą do królewskich obowiązków - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Książę Harry i Meghan nie wrócą do królewskich obowiązków

Książę Harry i Meghan nie wrócą do królewskich obowiązków

,

Pałac Buckingham potwierdził, że książę Harry i Meghan Markle nie wrócą do wypełniania obowiązków jako członkowie rodziny królewskiej. Książęca para utraci tym samym wszystkie honorowe tytuły i patronaty.

Oświadczenie Pałacu Buckingham nastąpiło po tygodniach spekulacji na temat przyszłości księcia Harry’ego i Meghan, ponieważ niebawem mija rok od ich wyjazdu z Wielkiej Brytanii. W oświadczeniu czytamy, że książę i księżna Sussex potwierdzili w rozmowie z królową, iż nie zamierzają powrócić do obowiązków członków rodziny królewskiej. Honorowe nominacje wojskowe i patronaty królewskie sprawowane przez księcia i księżną zostaną zatem zwrócone Jej Królewskiej Mości. Będą one rozdzielone pomiędzy innych członków rodziny królewskiej. Książęca para ptronowała m.in. National Theatre, Royal Marines, The Queen’s Commonwealth Trust i The Association of Commonwealth Universities.

Książę Harry i Meghan pozostają ukochanymi członkami rodziny

„Chociaż wszyscy są zasmuceni tą decyzją, książę i księżna pozostają ukochanymi członkami rodziny” – napisano w oświadczeniu.

Na początku ubiegłego roku Meghan i Harry ogłosili, że chcą zrezygnować z pełnienia obowiązków królewskich. W oficjalnym oświadczeniu para książęca napisała, że chce uzyskać niezależność finansową i wychować syna w Wielkiej Brytanii i Ameryce. Zapewnili jednak, że mimo rezygnacji z obowiązków należących do członków rodziny królewskiej pragną nadal wspierać Królową Elżbietę II.

„Zamierzamy zrezygnować z pełnienia ważnych ról w ramach rodziny królewskiej i pracować, by uzyskać niezależność finansową, jednocześnie nieprzerwanie wspierając Jej Królewską Wysokość” – napisali rok temu Meghan i Harry. Po tym oświadczeniu ustalono z Pałacem Buckingham, że swoją decyzję o rezygnacji z wypełniania obowiązków członków brytyjskiej rodziny królewskiej potwierdzą po 12 miesiącach. Teraz zdecydowali się ja podtrzymać.

Po opuszczeniu Wielkiej Brytanii para książęca początkowo zamieszkała w Kanadzie, później przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. Tam też spędzili ostatnie święta Bożego Narodzenia. Kilka dni temu ogłosili, że spodziewają się drugiego dziecka. W ostatnich miesiącach podpisali także lukratywne kontrakty z Netflixem i Spotify. Na 7 marca zaplanowany jest ich wywiad z Oprah Winfrey, który zostanie wyemitowany przez stację CBS. Rozmowa ze znaną z dociekliwości Oprah, która jest przyjaciółką Meghan, ma trwać półtorej godziny.

Przeczytaj też:

Harry i Meghan kończą rok podcastem

Świąteczna kartka Meghan i Harry’ego

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >