Pies czekał pod szpitalem na chorego pana - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Pies czekał pod szpitalem na chorego pana

Pies czekał pod szpitalem na chorego pana

Pies przez niemal tydzień czekał pod szpitalem na swojego pana. W końcu się doczekał. Przeczytaj wzruszającą historię z Turcji.

O tym, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, nie trzeba nikogo przekonywać. Niejednokrotnie pisaliśmy już o chwytających za serce przygodach psów na całym świecie. Przytaczaliśmy historię psa, który przerwał mecz ligi boliwijskiej i został później adoptowany przez piłkarza, czy poszukiwania niesfornego Waltera, który został odnaleziony po roku. Pisaliśmy też o Loli, która wróciła do właścicielki po trzech latach, dzięki pomocy dobrych ludzi. Teraz mamy nową historię, tym razem z Turcji.

Wierny pies spędził 6 dni przed szpitalem, do którego trafił jego pan. Mała suczka Boncuk, co można przetłumaczyć jako „Koralik”, przez cały ten czas przychodziła pod budynek i czekała przed wejściem.

Codzienne wizyty

14 stycznia 68-letni Cemal Senturk trafił do szpitala w tureckim mieście Trabzon z powodu zatoru w mózgu. Gdy zabierała go karetka, Boncuk pobiegła za nią i od tamtej pory codziennie przychodziła pod szpital. Jak opowiadał ochroniarz placówki Muhammet Akdeniz prywatnej agencji informacyjnej DHA, Boncuk zjawiała się codziennie około godziny 9 rano. Nie próbowała wchodzić do środka, tylko czekała przed szpitalem do wieczora. Następnego dnia sytuacja się powtarzała.

„Gdy drzwi się otwierały, zaglądała tylko do środka” – opowiadał ochroniarz. Suczka była dokarmiana przez personel szpitala.

„Nie stanowiła zagrożenia dla kogokolwiek. Wszyscy dostrzegli jej więź z właścicielem. Wszystkich to uszczęśliwiało” – mówi rzecznik szpitala, Fuat Ugur.

Córka Cemala Senturka, Aynur Egeli, kilkukrotnie próbowała zabrać psa do domu, ale Boncuk zawsze uciekała i wracała pod szpital.

Szczęśliwe zakończenie

W środę Boncuk w końcu doczekała się spotkania ze swoim panem, który został wyprowadzony na wózku inwalidzkim przed budynek. Szczęśliwa Boncuk biegała wokół Senturka, łasząc się do niego i ciesząc ze spotkania. Tego samego dnia wróciła ze swoim właścicielem do domu.

„Ja też cały czas za nią tęskniłem. Psy sprawiają, że człowiek jest szczęśliwy. Towarzyszą nam jak ludzie i uszczęśliwiają nas” – powiedział Senturk po opuszczeniu szpitala i spotkaniu ze swoim wiernym psem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >