Takie rzeczy są możliwe nie tylko w Dolinie Krzemowej, ale również na naszym rodzimym podwórku. Wystarczy mieć pasję, dobry pomysł i chęci, aby zrealizować swoje przedsięwzięcie.
Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!
Podróże są niezwykle fascynujące. Bawią i uczą, jednak często wyjazd do innego, nieznanego nam miasta wiąże się z koniecznością doskonałego zaplanowania, jak dotrzeć do wszystkich atrakcji, które chcemy odwiedzić w nowym miejscu. Niejednokrotnie zadawaliśmy sobie pytanie, jak w obcym mieście z hotelu dostać się do muzeum? Sprawdziłem na mapie, gdzie to jest i jak nazywają się przystanki. Potem tak zwany planer podróży. Muszę wyjść za 5 minut.
Posłuchaj audycji „Technicznie proste” Wiktora Niedzickiego:
Zobacz także: Zapytał AI o pomoc w domu. Dostał listę żartów
Podróż komunikacją miejską nigdy nie była tak prosta!
Autobus przyjechał punktualnie, po paru przystankach przesiadka. Wiedziałem, dokąd mam pójść i ile minut będę czekał. Wspaniale i bardzo wygodnie.
Prawdopodobnie wszyscy nasi słuchacze już korzystają z takiej aplikacji. W większości miast komunikacja jest punktualna i pozwala wygodnie dojechać w pobliże naszego celu. Samochodem jest drożej, czasem dłużej (ze względu na korki), trzeba szukać miejsca do zaparkowania i zwiększamy szkodliwy smog. A ostatnie paręset metrów możemy się przejść. Chociażby dla zdrowia.
Zobacz także: Przepis na zupę, która leczy! Odchudza i dodaje sił. Nie pożałujesz!
Na dodatek w mało znanym miejscu trzeba tylko odnaleźć przystanek. Wpisać jego nazwę i nazwę przystanku końcowego. Bywa, że wystarczy zamiast przystanku wpisać nazwę muzeum lub innej atrakcji turystycznej. Planer podróży sam podpowie dokąd dojechać, by najwygodniej dostać się do celu.
Wszystko to zasługa polskich studentów!
Jestem pełen podziwu dla polskich twórców tego serwisu internetowego i aplikacji mobilnej. W 2006 roku dwóch studentów z Poznania, Mikołaj Grajek i Artur Szychta w ramach projektu inżynierskiego stworzyli rozwiązanie umożliwiające planowanie podróży komunikacją miejską. Miało ono ułatwić życie przyjezdnym studentom. Już 2 lata później powstał pierwszy w Polsce serwis internetowy służący do planowania podróży komunikacją zbiorową. Dziś działa w około 50 miastach. Serwis został słusznie wielokrotnie nagrodzony i wciąż się rozwija. Polscy inżynierowie są naprawdę znakomici.
Zobacz także: Marek Grechuta miał ogromne powodzenie. Dziewczęta nie mogły oderwać od niego wzroku
Możesz też odwiedzić kanał CiekaWizja na YouTube, na którym Wiktor Niedzicki pokazuje, jak działa świat, prowadzi fascynujące rozmowy z ekspertami oraz prezentuje eksperymenty naukowe, które może wykonać każdy z nas.
Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!