10 najlepszych psów dla rodziny - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » 10 najlepszych psów dla rodziny

10 najlepszych psów dla rodziny

Przedstawiamy ranking psów, które sprawdzą się w życiu rodzinnym. Dowiedz się, które rasy psów najlepiej pasują do rodzin z dziećmi.

Organizacja American Kennel Club (AKC), zajmująca się promowaniem psów rasowych w Stanach Zjednoczonych, sporządziła listę 10 ras psów, które najlepiej nadają się dla całej rodziny. Przy układaniu rankingu wzięto pod uwagę między innymi to, które psy najlepiej „dogadują się” z dziećmi oraz ich osobowość, a nawet tak istotny czynnik jak… „poziom szczekliwości”.

Czytaj też: Pies Joe Bidena odesłany z Białego Domu

1. Labrador retriever

To od 30 lat nieprzerwanie najpopularniejsza rasa psów w USA. Te zwierzęta słyną z przyjaznego usposobienia i cierpliwości. Mają bardzo przyjazną osobowość i są bardzo aktywne i ekstrawertyczne. Bardzo dobrze dogadują się z dziećmi, a ich „poziom szczekliwości” oceniono na „średni”.

2. Buldog

Mało kto wie, że buldogi są wspaniałymi kompanami dla dzieci. Są bardzo lojalne i łatwo przystosowują się do różnego rodzaju otoczenia – zarówno w mieście, jak i na wsi. Bardzo lubią spędzać czas wspólnie z rodziną. Są bardzo dobre dla osób spragnionych ciszy – są to ciche, spokojne i przyjazne psy.

3. Golden retriever

Są to bardzo inteligentne i wesołe psy, dzięki czemu są jedną z najpopularniejszych ras w Stanach Zjednoczonych. Właściciele uwielbiają te psy za ich oddanie i to, że doskonale dogadują się z innymi psami. Należy jednak pamięta, że są to bardzo aktywne zwierzęta, więc powinny trafiać do rodzin, które również uwielbiają ruch. Nie są zbyt głośne, ale w razie potrzeby potrafią też alarmować innych.

warto przeczytać: Pies i dziecko tworzą silną wieź – dowodzą badania

4. Beagle

Niewielkie, ale głośne zwierzęta są bardzo inteligentne i łatwe w utrzymaniu. Świetnie żyją z dziećmi, są bardzo ciekawskie i łatwo dogadują się z innymi psami. Są bardzo aktywne, więc najlepiej żeby trafiły też do aktywnej rodziny. Potrafią też być naprawdę głośne.

Zobacz: Pies sąsiada nie daje spać. Co można z tym zrobić? [PORADNIK]

5. Mops

Pocieszne, śmiesznie wyglądające małe pieski, które urzekają swoim przyjaznym usposobieniem i „uśmiechniętą” aparycją. Są bardzo ciekawskie, uwielbiają dzieci i przebywanie z ludźmi, których bardzo starają się zadowolić. Mopsy to psy idealnie pasujące do małych mieszkań, łatwo też adaptują się do nowych sytuacji. Nie są też zbyt głośne.

6. Seter irlandzki

Jedne z najpiękniejszych psów, bardzo przyjacielskie i ciekawskie. Lubią ruch i aktywność na świeżym powietrzu, więc idealnie pasują do aktywnych ludzi, lubiących długie spacery. Są bardzo przyjazne dla dzieci oraz psów. Choć potrafią być głośne, to szczekają głównie z radości.

7. Gryfonik brukselski

Jako pies z grupy zwierząt do towarzystwa uwielbia przebywać w obecności ludzi. To bardzo inteligentne i aktywne małe pieski, które mogą mieszkać w niewielkich domach, choć powinno się im też zapewnić ruch. Choć nie boją się dzieci, najlepiej żeby ich kontakt był nadzorowany. Mogą być głośne, jeśli nie zapewni się im odpowiedniej porcji dziennej aktywności.

Sprawdź: Co pies chce powiedzieć? Ta obroża przetłumaczy

8. Nowofunland

Ogromy, ale bardzo łagodny i przyjacielski pies. Zwany „wodołazem”, bo świetnie pływa i często pracuje jako ratownik wyciągający tonące osoby z wody. Jest bardzo cierpliwy i łagodny dla dzieci. Najlepiej żeby trafił do rodziny z dużym domem i miejscem do wybiegania się, najlepiej w pobliżu wody, którą uwielbia. To cichy i łagodny pies, doskonały dla rodziny.

9. Buldog francuski

Obecnie druga najpopularniejsza rasa psów w USA. Nie są wielbicielami długich wycieczek, raczej wolą przebywać w domu, więc idealnie nadają się dla rodzin w mieście. Są bardzo przyjacielskie i łatwo zaprzyjaźniają się z dziećmi. Są też ciche, więc o ich posiadaniu mogą myśleć też rodziny mieszkające w bloku.

10. Owczarek collie

Bardzo aktywne – słyną ze swoich umiejętności pasterskich. Potrafią też być głośne. Są bardzo lojalne, szybkie, silne i przyjacielskie, również wobec dzieci. Doskonale sprawdzą się na wsi i z dala od miasta. Pasują do aktywnej rodziny, lubiącej ruch na świeżym powietrzu, bo wtedy najlepiej się czują.

Wzruszająca historia: Pies czekał pod szpitalem na chorego pana

Jakie psy dla jakiej rodziny?

Jaki pies jest najlepszy dla aktywnej rodziny?

Owczarek collie uwielbia ruch i przebywanie na świeżym powietrzu. Również setery irlandzkie lubią aktywność, a nowofunlandy świetnie czują się nad wodą.

Jaki pies jest najlepszy dla spokojnej rodziny?

Buldogi bardzo lubią spędzać czas wspólnie z rodziną. Są bardzo dobre dla osób spragnionych ciszy – są to ciche, spokojne i przyjazne psy.

Jaki pies pasuje do małego mieszkania?

Mopsy to psy idealnie pasujące do małych mieszkań, łatwo też adaptują się do nowych sytuacji. W małym mieszkaniu dobrze sprawdzi się też buldog fancuski.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >