Zagrała Magdę Karwowską. Tym zajmuje się dziś gwiazda serialu "Czterdziestolatek" - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Zagrała Magdę Karwowską. Tym zajmuje się dziś gwiazda serialu „Czterdziestolatek”

Zagrała Magdę Karwowską. Tym zajmuje się dziś gwiazda serialu „Czterdziestolatek”

Anna Seniuk to jedna z najbardziej lubianych aktorek, których początek kariery przypadał jeszcze na okres PRL. Na długiej liście ról aktorki znalazła się m.in. Magdy Karwowskiej z kultowego serialu „Czterdziestolatek”. Czy sama Seniuk wciąż pozostaje aktywna zawodowo?

Sama Anna Seniuk — a właściwie: Anna Seniuk-Małecka — przyszła na świat 17 listopada 1942 roku. Urodziła się w miejscowości Stanisławów, dziś znanej jako Iwano-Frankiwsk i znajdującej się w granicach Ukrainy. Co ciekawe, w latach szkolnych Seniuk nie marzyła o aktorstwie! Kim więc chciała zostać?

Zawsze marzyłam, żeby być pilotem albo zakonnicą. To były dwa moje największe marzenia w dzieciństwie — wyznała Anna Seniuk na kartach autobiografii „Anna Seniuk. Nietypowa baba jestem”.

Zobacz także: To z nim śpiewała cała sala. Jerzy Połomski był prawdziwą gwiazdą estrady

Co dziś robi Anna Seniuk? To pamiętna Magda z „Czterdziestolatka”

Anna Seniuk największą rozpoznawalność zdobyła prawdopodobnie dzięki roli Magdaleny Karwowskiej, serialowej żony tytułowego bohatera „Czterdziestolatka”. Jednak jeszcze zanim postawiła stopę na planie produkcji Jerzego Gruzy, miała ugruntowaną pozycję zawodową. Do tamtego czasu zdążyła wystąpić w „Lalce”, „Stawce większej niż życie” czy „Czarnych chmurach”.

Zobacz także: Przed laty przeżyła poważny wypadek. Teresa Budzisz-Krzyżanowska mogła nigdy nie wrócić na scenę

Czym dzisiaj zajmuje się Anna Seniuk? Aktorka, która już za kilka miesięcy skończy 81 lat, mimo zaawansowanego wieku ani myśli przestać pracować! Od 2003 roku Seniuk występuje w Teatrze Narodowym w Warszawie, jednak zdarza jej się również pojawiać na deskach innych tego typu instytucji, na przykład — stołecznego Teatru Polonia.

Jednak Anna Seniuk nie ogranicza swojej aktywności zawodowej wyłącznie do występowania w teatrach. Wręcz przeciwnie, aktorka chętnie przyjmuje również angaże w bardziej współczesnych serialach, na przykład: „Na dobre i na złe”, „Licencja na wychowanie” czy „Leśniczówka”. Z kolei w ubiegłym roku miała miejsce premiera filmu z udziałem Seniuk, zatytułowanego „Niebezpieczni dżentelmeni”.

Zobacz także: Ożywił przebój Zbigniewa Wodeckiego. Łzy płyną po policzkach

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >