Vera zbliża się do Polski. To już pewne - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Vera zbliża się do Polski. To już pewne

Vera zbliża się do Polski. To już pewne

Najbliższe dni przyniosą Polsce piękną pogodę i wysokie temperatury. A to za sprawą wyżu, w zasięgu którego się znajdziemy. Jaka aura czeka nas w nadchodzącym czasie?

Choć ostatnie tygodnie pod względem pogody nie były najgorsze, to jednak okazuje się, że może być jeszcze lepiej. Nad Polskę nadciąga wyż era, który podniesie temperatury i sprawi, że zrobi się słonecznie. To będzie prawdziwa zapowiedź lata.

W czwartek nawet 24 stopnie Celsjusza

Vera zbliża się wielkimi krokami. Już w środę zachmurzenie w większości kraju małe i umierkowane z temperaturami maksymalnie od 20 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 25 stopni na zachodzie. Nieco chłodniej w obszarach podgórskich i nad morzem – maksymalnie do 19 stopni Celsjusza – przekazało w swoim komunikacie Centralne Biuro Prognoz IMGW.

Temperatury w czwartek w większości regionów jeszcze wzrosną, osiągając na zachodzie kraju 24 stopnie Celsjusza.

Po naprawdę ciepłym tygodniu w piątek oraz w weekend nastąpi nieznaczne ochłodzenie, z maksymalnymi temperaturami do 21 stopni Celsjusza. Ponadto, wciąż będzie bardzo słonecznie, co będzie sprzyjało wypoczynkowi na świeżym powietrzu.

Czytaj także: Srogie kary dla palaczy zagranicą. Idą w dziesiątki tysięcy złotych!

Pogoda na 16 dni: temperatury prawie jak w lato

Jak informuje serwis dobrapogoda24, wyż Vera, przesuwający się na wschód Europy, sprawi że aura będzie względnie stabilna przez dłuższy czas. Liczyć możemy na przewagę słonecznych dni. Początek czerwca będzie pod tym względem bardzo udany, a między 5 a 11 dniem miesiąca zrobi się na tyle ciepło, że na myśl przyjdzie nam lato: temperatury wyniosą nawet 29 stopni Celsjusza.

Czytaj także: Magda Gessler jako „balonowa babcia”. Pokazała, jak bawi się z wnuczką. Urocze!

– Taki rozkład baryczny nad Europą spowoduje nastanie trwalszego okresu względnie stabilnej pogody na ogół z przewagą dni słonecznych z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem oraz z umiarkowaną temperaturą – czytamy w serwisie.

Przez kilkanaście kolejnych dni cieszyć się będziemy słońcem i wysokimi temperaturami. Ale deszcz jest także potrzebny i na pewno do nas wróci. Zdaniem synoptyków, może to nastąpić już w okolicach 11 czerwca.

Czytaj także: Pół minuty światła słonecznego każdego ranka może zmniejszyć ryzyko raka

O wyżu Vera dowiesz się więcej z wiadomości Radia Pogoda! 

Zygmunt Chajzer i Asia Kruk oceniają propozycję najdroższej pizzy na świecie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >