Trwają prace nad filmem o Joe Cockerze. Będzie to ekranizacji biografii muzyka - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Trwają prace nad filmem o Joe Cockerze. Będzie to ekranizacji biografii muzyka

Trwają prace nad filmem o Joe Cockerze. Będzie to ekranizacji biografii muzyka

Joe Cocker czarował nas swoim głosem z charakterystyczną chrypą. Właśnie do sprzedaży trafiła biografia muzyka. Okazuje się, że powstanie również film o życiu Cockera.

,

John Robert Cocker publiczności był znany jako Joe Cocker. Artysta przyszedł na świat 20 maja 1944 r. w północnej Anglii w mieście Sheffield. Podczas swojej długoletniej kariery zdobył wiele nagród i wyróżnień przemysłu fonograficznego, między innymi nagrodę Grammy. W 2007 roku za zasługi dla muzyki został odznaczony ustanowionym przez króla Jerzego V – Orderem Imperium Brytyjskiego.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Droga na szczyt Joe Cockera

Na jego pierwszym albumie znalazło się nagranie utworu Beatlesów „With a Little Help from My Friends”, dzięki któremu niemal natychmiast zyskał sławę. Piosenka stała się numerem jeden na listach przebojów w Wielkiej Brytanii w 1968 roku. Wykonanie Cockera sprawiło, że dla muzyka posypały się oferty wielu występów na żywo, między innymi na słynnym festiwalu Woodstock.

Zobacz także: W młodości złamała wiele serc. Danuta Szaflarska nie mogła odpędzić się od adoratorów

Producentka Lisa Saltzman nabyła jakiś czas temu prawa do biografii Joe Cockera. Niebawno potwierdziła, że ​​trwają prace nad filmem biograficznym o życiu wspaniałego brytyjskiego piosenkarza bluesrockowego. Książka poświęcona życiu słynnego muzyka została napisana rock’n’rollowego biografa Marka Bego. „Joe Cocker: With a Lot of Help from His Friends” jest pierwszą próbą opowiedzenia historii Cockera od jego śmierci w 2014 r.

Zobacz także: Z Archimedesem inaczej. Jak zrobić płynny tort?

Artysta długo szukał spokoju wewnętrznego

Biografia muzyka opowiada o jego drodze na szczyt, ugruntowanej pozycji na rynku muzycznym, a także jego wewnętrznych zmaganiach i spokoju, który w końcu odnalazł. Książka trafiła na półki 16 listopada i ma szansę stać się światowym bestsellerem.

Film ma ukazać w sposób kompleksowy życie tego utalentowanego muzyka. Producentka Lisa Saltzman, tak mówi o produkcji:

Historia Joe Cockera to opowieść o ambicji, talencie, osiągnięciach, wyniszczającym poczuciu własnej wartości, samozniszczeniu, odkupieniu i wreszcie radości, osadzonej w najbardziej ekscytującej i kolorowej epoce muzyki popularnej.

Zobacz także: Grażyna Szapołowska zmagała się z chorobą. “Byłam wyczerpana bólem”

Na ten moment nieznane są szczegóły dotyczące produkcji. Nieznane pozostają zarówno data premiery, jak i to, kto miałby wcielić się w rolę Cockera.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >