To dlatego nie możesz odnieść sukcesu. Tego nie rób po przebudzeniu - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » To dlatego nie możesz odnieść sukcesu. Tego nie rób po przebudzeniu

To dlatego nie możesz odnieść sukcesu. Tego nie rób po przebudzeniu

Niezmiernie ważne jest to, co robimy tuż po przebudzeniu. Jeśli chcecie, aby Wasz dzień był pasmem sukcesów, musicie unikać pewnych nawyków.

Przebudzenie i czas tuż po nim są bardzo ważnym elementem naszego codziennego życia. Jak się okazuje, to, co robimy tuż po wyłączeniu budzika, wpływa na przebieg całego naszego dnia. Co ciekawe, niejednokrotnie utarte nawyki wpływają na nas długofalowo, w efekcie skutecznie uniemożliwiając nam realizację naszych celów oraz odniesienie życiowego sukcesu.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Według uczonych największy wpływ na to, jak będzie przebiegał nasz cały dzień, ma pierwsza godzina po przebudzeniu. Dlatego warto zwrócić uwagę na nasze poranne nawyki. Według amerykańskiego mówcy motywacyjnego Hala Elroda, który jest autorem książki „Fenomen poranka”, jeśli pierwsza godzina naszego dnia jest chaotyczna, nerwowa i bezowocna, to istnieje ogromne ryzyko, iż taki będzie nasz cały dzień.

Zobacz także: Elżbieta Starostecka jest znana głównie z „Trędowatej”. Wcale nie chciała tam grać!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pierwsza godzina po przebudzeniu jest bardzo ważna

Hal Elrod twierdzi, iż aby odnieść w życiu sukces, należy dokładnie zaplanować nasz poranek. Jak wiadomo, udany poranek, to udany dzień, a każdy kolejny dzień poskłada się w udane i satysfakcjonujące życie. Kluczowa zatem jest pierwsza godzina po przebudzeniu. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę, na to, jakie czynności podczas niej wykonujemy. Ważne również jest, aby unikać pewnych nawyków, które mogą negatywnie wpłynąć na przebieg naszego dnia.

Zobacz także: Łukasz Lewandowski wyjawia: „Mamy wśród nas wielkiego dramaturga”

Czego nie robić po przebudzeniu?

Warto dokładnie przyjrzeć się temu, co robimy o poranku. Jeśli uzmysłowimy sobie, co robimy źle i zmienimy naszą poranną rutynę, z czasem nasze życie się zmieni. Czego zatem nie robić tuż po przebudzeniu, aby nasze życie było pasmem sukcesów? Oto kilka przykładów!

  1. Odkładanie momentu wstania z łóżka – chyba mało kto z nas lubi wczesną pobudkę. Warto jednak pamiętać, że im wcześniej wstaniemy, tym więcej czasu będziemy mieć na wszystkie czynności. Jeśli natomiast nie wstajecie wraz z dźwiękiem alarmu w telefonie, tylko ustawiacie kolejną drzemkę, możecie być pewni, że nie jest to rzecz, którą robią ludzie sukcesu. Przez to również możemy spóźnić się do pracy, do szkoły, czy umówione spotkanie. Od tego już tylko mały krok do rozpoczęcia chaotycznego i nerwowego poranka.
  2. Prokrastynacja, czyli odkładanie wszystkiego na później – tak, i dotyczy to również odkładanie porannego stawania! Jeśli już na starcie swojego dnia odkładasz pewne obowiązki na później, często na czas bliżej nieokreślony, to z pewnością nie odniesiesz życiowego sukcesu.
  3. Surfowanie w sieci – dziś raczej nikt z nas nie korzysta z tradycyjnego budzika. Zegarki zastąpił telefon, w którym możemy ustawić godzinę pobudki na każdy dzień tygodnia. Po telefon sięgamy tuż po przebudzeniu, aby wyłączyć alarm. Niestety, łatwo wówczas zacząć przeglądać sieć w poszukiwaniu ciekawych informacji. Przeglądanie internetu tuż po przebudzeniu, to z pewnością nie jest najlepszy pomysł!
  4. Pesymizm – nie od dziś wiadomo, że pozytywne nastawienie jest bardzo ważne. Czeka Cię trudny egzamin, prezentacja w pracy lub ważne spotkanie? Warto nie nastawiać się negatywnie, ponieważ z pewnością nam to nie pomoże, a jedynie może nam to zepsuć cały dzień.
  5. Brak planu – po przebudzeniu w Twojej głowie jest gonitwa myśli, co zrobić najpierw? Warto ułożyć swój plan dnia, zaczynając już od tego, co zrobimy kolejno po przebudzeniu. Jeśli będziemy pewne czynności wykonywać w ustalonej kolejności każdego dnia, szybko przekształcą się one w nawyki, które mogą znacznie ułatwić nam funkcjonowanie. Ludzie sukcesu zazwyczaj są bardzo zajęci, dlatego ich dzień musi być skrupulatnie zaplanowany.

Zobacz także: Nazywali ją polską Marilyn Monroe. Elżbieta Czyżewska błyszczała w okresie PRL-u

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Czy uważasz, że prawdą jest, iż jaki poranek, taki cały dzień?

Autor:

Zobacz więcej >