Ten dzień należy do Myszki Miki. Wiemy, na czym polegał jej fenomen - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Ten dzień należy do Myszki Miki. Wiemy, na czym polegał jej fenomen

Ten dzień należy do Myszki Miki. Wiemy, na czym polegał jej fenomen

Legenda popkultury obchodzi dziś jubileuszową rocznicę debiutu na wielkim ekranie! Myszka Miki niezmiennie od 95 lat bawi zarówno tych najmłodszych, jak i nieco starszych. Walt Disney pierwszy raz narysował tę animowaną postać przy okazji kreskówki „Parowiec Willie”. Pamiętacie te produkcje?

18 listopada 1928 roku na wielkich ekranach zadebiutowała jedyna w swoim rodzaju… Myszka Miki. Pierwszy raz ukochana przez miliony postać pojawiła się w kreskówce pod nazwą „Parowiec Willie”. Co ciekawe, Walt Disney namalował animowaną myszkę, ponieważ stracił prawa autorskie do wcześniejszego bohatera, królika Oswalda.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Stworzone postaci są do siebie łudząco podobne. Warto postawić pytanie, czy królik Oswald zapewniłby twórcy podobną popularność jak Myszka Miki?

To prawdziwa legenda kina!

Za symboliczne narodziny Myszki Miki powszechnie uważa się film „Parowiec Willie”. Warto dodać, że jak na tamte czasy kreskówka okazała się być produkcją przełomową. Na tle pozostałych wyraźnie wyróżniała się pod względem technicznym. Otóż była to jedna z pierwszych animacji z dźwiękiem. Pamiętajmy, że Walt Disney dubbingował głos myszki prawie do drugiej połowy lat 40.

Posłuchajcie!

Zobacz także: Przepis na rozgrzewającą zupę imbirową. Świetna alternatywa, dla tych, którzy nie lubią rosołu

Wielu widzów mogło utożsamiać się z postacią Myszki Miki, dlatego jej fenomen zauważono błyskawicznie. Już w 1932 roku, zaledwie cztery lata od pojawienia się animowanego bohatera na wielkim ekranie, Walt Disney został laureatem wyjątkowego Oscara. A najbardziej prestiżowa nagroda w branży kinematograficznej była dopiero początkiem przygody jednej z najbardziej rozpoznawalnych myszy na świcie.

Myszka Miki zabrała swoich widzów w świat fantazji

Bez wątpienia najbardziej kultowa produkcja Walta Disneya powstała już w 1940 roku. Był to zbiór krótkich filmów pod wspólną nazwą „Fantazja”. Całość kompozycji podzielono na osiem wyjątkowych części.

Najwybitniejsze utwory klasyczne w historii muzyki stanowiły ilustrację do zwariowanych przygód ucznia Czarnoksiężniczka. Pod batutą Leopolda Stokowskiego orkiestra zagrała między innymi takie arcydzieła jak „Dziadek do orzechów” Czajkowskiego, „Święto wiosny” Strawińskiego czy „Ave Maria” Schuberta. Cykl został odświeżony sześćdziesiąt lat później, w 2000 roku.

Zobacz także: Dzień bez długów. Eksperci wyjaśniają, jak zadbać o finanse!

Obecnie najmłodsi kojarzą animowaną postać głównie z serialu dziecięcego „Klub przyjaciół Myszki Miki” czy „Miki w szortach”. Z całą pewnością Myszka Miki była ważną częścią dla wielu pokoleń, niezależnie od społecznych nastrojów. Która jej wersja jest twoją ulubioną?

Zobacz także: Kiedyś byli serialowym rodzeństwem. Tak wyglądają dziś bohaterowie „Rodziny zastępczej”

Czy masz sentyment do Myszki Miki?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >