Te piosenki mają 100 lat! Jan Emil Młynarski wraca do przeszłości - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Te piosenki mają 100 lat! Jan Emil Młynarski wraca do przeszłości

Te piosenki mają 100 lat! Jan Emil Młynarski wraca do przeszłości

W tym roku Jan Emil Młynarski wydał swoją pierwszą, sygnowaną swoim nazwiskiem, płytę. Artysta nie odrzuca swoich muzycznych korzeni i pozostaje w muzyce przeszłości. “Narkotyki” to album, którego nie usłyszą Państwo podczas żadnego festiwalu. Dlaczego płyta wzbudza tyle kontrowersji?

Jan Emil Młynarski to wybitny muzyk, multiinstrumentalista, kompozytor, a także wokalista. Od 25 lat zachwyca fanów swoim niekwestionowanym talentem i estetyką dawnych lat. Choć sam przyznaje, że pochodzenie z artystycznej rodziny, nie oznacza, że dzieci także odniosą sukces, sam podąża ścieżką swojego ojca, Wojciecha Młynarskiego. Chętnie występuje na koncertach, gdzie prezentuje utwory z jego repertuaru.  

Zobacz także: Syn Wojciecha Młynarskiego złożył hołd tacie. To powiedział na scenie w Sopocie

Jak sam przyznaje, wychował się w kulturze starej piosenki warszawskiej i nie zamierza tego odrzucać.  Jego najnowsza płyta, którą nagrał we współpracy z Brass Federacją utrzymana jest w klimacie przedwojennej Polski. Album składa się z dziewięciu utworów, w których Jan Emil Młynarski oczarowuje słuchaczy głosem. Jak sam przyznaje, tylko jeden z nich jest wesoły – możemy na nim usłyszeć damski głos. “Alkohol i miłość” powstał w duecie z Anną Rusowicz.

Zamarzyłem sobie, że był tak głos, który troszkę puszcza oko do stylu operetkowego, który kiedyś był taką w rozrywkowym śpiewaniu kobiecym, takim standardem. (…) Ania jest po prostu znakomitą wokalistką, bardzo wszechstronną… – zdradził nam artysta na antenie Radia Pogoda.

Syn Wojciecha Młynarskiego w Radiu Pogoda

W rozmowie z Anną Stachowską gość Radia Pogoda powiedział, że choć w rzeczywistości tytułowe “Narkotyki” to metafora miłości, nie może liczyć na występy na żywo w mediach. Przyznaje, że bawi go podejście stacji telewizyjnych i radiowych do tego albumu, to cieszy się, że ma swoje grono fanów, do którego zaliczają się nawet licealiści. Artysta wzrusza publiczność bez względu na wiek. 

Zobacz także: Quiz. Czy pamiętasz teksty Wojciecha Młynarskiego? 6/10 to minimum

W wywiadzie dla Radia Pogoda powiedział więcej o swojej płycie, o tym co pamięta z dzieciństwa i dlaczego jest Janem Emilem. Artysta zdradził co łączy go z Filharmonią Narodową i jakie ma plany na jesień. Jako przykład “resortowego dziecka” opowiedział także o problemach z finansowaniem współczesnych artystów. 

Posłuchajcie całej rozmowy z Janem Młynarskim. Podcast można znaleźć poniżej.

Chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących swoich ulubionych artystów?! Włącz Radio Pogoda o 22:00 i poznaj ich historie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >