Spełniono ostatnią wolę Romana Kłosowskiego. Otworzono grób aktora - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Spełniono ostatnią wolę Romana Kłosowskiego. Otworzono grób aktora

Spełniono ostatnią wolę Romana Kłosowskiego. Otworzono grób aktora

Roman Kłosowski był znanym polskim aktorem. Zasłynął dzięki roli Romana Maliniaka w kultowym serialu „Czterdziestolatek”. Aktor zmarł 11 czerwca 2018 w Łodzi. Teraz otworzono jego grób, aby spełnić ostatnią wolę aktora.

,

Kłosowski był absolwentem Wydziału Aktorskiego oraz Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Swój debiut aktorski zaliczył na deskach teatru w 1953 roku. Niedługo po tym nadszedł czas na debiut na ekranie. Pierwszą rolą filmową aktora była rola Witolda, członka organizacji podziemnej w filmie fabularno-wojennym Jerzego Kawalerowicza „Cień”. 

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Prawdziwą rozpoznawalność przyniosła mu rola technika budowlanego – Romana Maliniaka – w serialu „Czterdziestolatek”. Swoją karierę aktorską zakończył na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim w 2013 roku z powodu znacznego pogorszenia się stanu wzroku.  

Zobacz także: Julio Iglesias – rekordzista wśród artystów. Dziś piosenkarz świętuje 80. urodziny

Roman Kłosowski – postać zasłużona dla kultury polskiej

Roman Kłosowski był obywatelem zasłużonym dla kultury polskiej. 30 sierpnia 2023 na rynku w Białej Podlaskiej, czyli miejscu urodzenia aktora, stanął jego pomnik. Aby dodatkowo podkreślić jego zasługi dla polskiego teatru i kinematografii jego prochy zostały pochowane z najwyższymi honorami. Aktor spoczął w Warszawie w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach

Zobacz także: Anna Dymna zachwycała w “Znachorze”. Czy następczyni jej dorówna?

Dlaczego otwarto grób Romana Kłosowskiego?

W 2014 roku zmarła ukochana żona aktora, Krystyna, z którą spędził 58 lat. Małżonka Kłosowskiego została pochowana na Cmentarzu Górczyńskim w Poznaniu. Kłosowski pragnął, aby po śmierci para spoczęła razem.

Zobacz także: Była kultową postacią w „Koglu-moglu”. Ewa Kasprzyk nie zagra w kolejnej części produkcji

Nagła śmierć żony załamała Romana Kłosowskiego, który ze swoją ukochaną spędził prawie większość swojego życia. Syn aktora, Tomasz, próbował spełnić ostatnią wolę ojca już w 2020 roku. Niestety, z powodu panujących wówczas warunków zarówno w naszym kraju, jak i na całym świecie, przedsięwzięcie to się nie powiodło.

Teraz syn aktorskiej pary potwierdził, że małżeństwo udało się pochować wspólnie. Urna z prochami pani Krystyny spoczęła wspólnie z prochami męża w Warszawie. 

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >