Była kultową postacią w „Koglu-moglu”. Ewa Kasprzyk nie zagra w kolejnej części produkcji - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Była kultową postacią w „Koglu-moglu”. Ewa Kasprzyk nie zagra w kolejnej części produkcji

Była kultową postacią w „Koglu-moglu”. Ewa Kasprzyk nie zagra w kolejnej części produkcji

W przyszłym roku na ekrany kina ma wejść „Baby boom, czyli kogel-mogel 5”. W kolejnej części słynnej komedii zabraknie jednak Ewy Kasprzyk. Dlaczego aktorka nie zagra w produkcji?

Ewa Kasprzyk jest znaną polską aktorką teatralną, telewizyjną i filmową. Gwiazda urodziła się w Stargardzie 1 stycznia 1957 roku. Wykształcenie zdobyła, studiując na Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Aktorka ma na koncie wiele wybitnych ról teatralnych i filmowych. Na ekranie zadebiutowała w 1985 roku, wcielając się w rolę zaradnej Kwiryny w filmie „Dziewczęta z Nowolipek” Barbary Sass.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Słynna rola Ewy Kasprzyk

Dużą popularność przyniosła Ewie Kasprzyk rola w kultowych filmach Romana Załuskiego „Kogel-mogel” oraz „Galimatias, czyli kogel-mogel II”. Aktorka zagrała w nich Barbarę Wolańską, histeryczną żonę docenta Wolańskiego. To właśnie z jej ust padły słowa „Marian, tu jest jakby luksusowo!”, które pamiętają wszyscy fani komedii.

Produkcje Romana Załuskiego po latach doczekały się kontynuacji. W 2019 roku miała premierę trzecia część filmów – „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3”, a dwa lata później światło dzienne ujrzał „Koniec świata, czyli kogel-mogel 4”. Reżyserami produkcji są Kordian Piwowarski i Anna Wieczur-Bluszcz, a w obsadzie nie zabrakło aktorów znanych z poprzednich odsłon komedii, w tym także Ewy Kasprzyk.

Zobacz także: Na premierę ruszyły miliony. Ekranizacja „W pustyni i w puszczy” nadal zachwyca

„Kogel-mogel” bez Barbary Wolańskiej

Twórcy trzeciej i czwartej części „Kogla-mogla” potwierdzili już, że planują nakręcić kontynuację historii. Tym razem na planie zdjęciowym nie pojawi się jednak Ewa Kasprzyk. Dlaczego aktorka zrezygnowała z występowania w produkcji? Gwiazda zabrała głos w jednym z wywiadów:

To już nie jest moja bajka, dlatego że ja się mogę przyznać do pierwszej i drugiej części, ponieważ były to filmy kultowe. Były to filmy w zupełnie innej estetyce, z innym poczuciem humoru, reżyserowane przez wybitnego, wspaniałego reżysera Romana Załuskiego. Natomiast to, co potem zrobiono z następną częścią i z jeszcze następną i proponowanie piątej części to jest tylko zarabianie pieniędzy i odcinanie kuponów od tego, co było. Nie mam co tam robić w tej piątej części, więc świadomie odmówiłam zagrania – powiedziała aktorka w rozmowie z portalem Shownews.

Zobacz także: Wielki powrót w „M jak miłość”. Znany aktor ponownie na planie serialu

Kultowa komedia Romana Załuskiego

Pierwsza część „Kogla-mogla” miała premierę w 1988. Film opowiada historię Katarzyny Solskiej, która tuż po egzaminach wstępnych na wymarzone studia wraca do rodzinnej wsi i dowiaduje się, że rodzice chcą wydać ją za bogatego, ale niezbyt urodziwego Staśka Kolasę. Aby uniknąć ślubu, bohaterka ucieka z domu do stolicy. Tam trafia do państwa Wolańskich.

Zobacz także: Maryla Rodowicz udowadnia, że wiek to tylko liczba. Wygląda jak milion dolarów!

Młoda kobieta zaczyna opiekować się niesfornym synem pary, Piotrusiem. Wkrótce zrządzenie losu sprawia, że Kasia poznaje Pawła Zawadę, który zacznie namawiać ją na małżeństwo. Kolejne części komedii prezentują dalsze losy bohaterów oraz ich dzieci. W „Koglu-moglu” zagrali między innymi Grażyna Błęcka-Kolska, Zdzisław Wardejn, Katarzyna Łaniewska, Jerzy Turek, Małgorzata Lorentowicz i Dariusz Siatkowski.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >