Smartfon jak pulsometr – jak zmierzyć puls telefonem? - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Smartfon jak pulsometr – jak zmierzyć puls telefonem?

Smartfon jak pulsometr – jak zmierzyć puls telefonem?

Dowiedz się jak samemu, za pomocą smartfona, zmierzyć tętno. Przedstawiamy aplikację, która mierzy puls dzięki aparatowi telefonu.

Obecnie smartfony mają mnóstwo pożytecznych funkcji, które czasem potrafią nawet uratować życie swojemu właścicielowi. Nie każdy jednak wie, że można też wykorzystać swój telefon w sposób, który jego konstruktorom nawet się nie śniło. Jednym z takich udogodnień jest możliwość… zmierzenia sobie pulsu.

Wystarczy ściągnąć na telefon odpowiednią aplikację. Pamiętajmy, że taki program najlepiej sprawdza się w smartonach z aparatem z lampą błyskową. Jeśli w naszym smartfonie nie ma lampy błyskowej, to pomiar powinniśmy przeprowadzać w dobrze oświetlonym pomieszczeniu. Należy też podkreślić, że niniejsze narzędzie nie jest urządzeniem medycznym i pomiary mogą zawierać pewien margines błędu.

Zobacz: Jak dopasować smartfon do potrzeb starszej osoby [PORADNIK]

„Unikalny pulsometr”

Aplikacja „Unikalny pulsometr” jest dostępna w sklepie Google Play. Dzięki niej możemy za pomocą aparatu w telefonie zmierzyć swój puls. Aby ją zainstalować na naszym smartfonie najpierw musimy połączyć się z internetem. Następnie klikamy ikonkę „Google Play” w smartfonie. Potem wyszukujemy aplikację „Unikalny pulsometr” i instalujemy ją na naszym urządzeniu.

Sprawdź: Najlepsze smartfony dla seniora

Mierzenie pulsu smartfonem

Zanim uruchomimy aplikację upewnijmy się, ża flesz w aparacie telefonu jest włączony. Jeśli go nie mamy, to stańmy w dobrze oświetlonym miejscu.

Kiedy już zainstalowaliśmy aplikację na smartfonie, otwieramy ją, klikając na ikonkę. Następnie przykładamy opuszek palca wskazującego do aparatu telefonu (nie naciskamy zbyt mocno). Pomiar potrwa kilka sekund, po których na ekranie pokarze się wynik.

„Unikalny pulsometr” to jedna z kilku dostępnych aplikacji mierzących puls. Warte zainteresowania są jeszcze takie programy jak: „Heart Rate Monitor”, „Monitor pracy serca”, „Błyskawiczne Tętno i Pulsometr”. Ich zasada działania jest bardzo podobna do opisywanej powyżej. Oczywiście trzeba pamiętać, że nie są to narzędzia medyczne, a jedynie programy z grubsza oceniające nasz stan zdrowia. Aby uzyskać dokładne dane dotyczące naszej pracy serca czy pomiaru tętna, należy zwrócić się o pomoc do specjalistów.

Warto przeczytać: Pierwsze uruchomienie smartfona [Poradnik dla seniora]

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >