Przebój z "Chłopów" na Eurowizji? Jest szansa! - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Przebój z „Chłopów” na Eurowizji? Jest szansa!

Przebój z „Chłopów” na Eurowizji? Jest szansa!

Na Oscarach się nie skończy? Fani nalegają, aby przebój z “Chłopów” reprezentował Polskę na 68. Konkursie Eurowizji. Muzycy zabrali głos.

Najgłośniejsza polska premiera roku szturmem zdobyła serca widzów. Wszystko wskazuje na to, że malowana adaptacja kanonicznego dzieła noblisty, Władysława Reymonta, jest skazana na sukces. Produkcja w reżyserii DK Welchman i Hugh Welchmana została zgłoszona do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. To nie wszystko! Światowymi sukcesami mogą pochwalić się też twórcy ścieżki dźwiękowej

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Zobacz także: Premiera filmu o Dolly Parton. Pokaz tylko dla szczęśliwców! [RELACJA] 

Czy muzyka z “Chłopów” ma szansę na Oscara? 

Malowana animacja zdobywa coraz większą popularność nie tylko w granicach naszego kraju. Imponującym zainteresowaniem cieszy się również główny utwór promujący “Chłopów”. Twórcy polskiego kandydata do Oscara postanowili zgłosić do prestiżowego konkursu przebój „Jesień – Tańcuj”.  

Za produkcję singla jest odpowiedzialny L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra. „Jesień – Tańcuj” to jedna z czterech piosenek nagrana do animacji malarskiej “Chłopi”, w której możemy usłyszeć głosy takich muzyków jak Kayah, Dagadana, Laboratorium Pieśni, Tęgie Chłopy. Każdy z utworów w myśl Reymonta nawiązuje do poszczególnych pór roku.  

Jesienią odbyło się wesele Boryny i Jagny i właśnie do tego wydarzenia nawiązuje roztańczony utwór, stworzony w duchu łączenia pokoleń i gatunków muzycznych – czytamy na stronie wydawnictwa. 

Zobacz także: To Niemen usłyszał od przyjaciela. „Żałuję tej wypowiedzi”

Zespół Dagadana zagra na Eurowizji? 

W komentarzach pod teledyskiem pojawiają się liczne głosy, że „Jesień – Tańcuj” powinien reprezentować Polskę na Eurowizji. Zespół Dagadana na jedno z pytań o udział w międzynarodowym konkursie odpowiedział słowami: „A kto wie…”. Warto podkreślić, że jest to opinia wyłącznie kilku muzyków odpowiedzialnych za projekt, jednak reakcja może pozostawiać nadzieję. 

Uważam, że to piosenka, która zrobiłaby furorę na Eurowizji – napisał jeden z Internautów na YouTubie, a jego komentarz zdobył niemal cztery tysiące polubień. 

Czy hit z “Chłopów” będzie reprezentował Polskę na 68. Edycji Konkursu Piosenki Eurowizji?

Tegoroczny plebiscyt za sprawą wygranej Loreen odbędzie się w Malmö. Znamy datę pierwszych półfinałów. Koncerty odbędą się już 7 i 9 maja 2024. Natomiast zwycięzcę poznamy zaledwie kilka dni później podczas wielkiego finału, 11 maja.  

Zobacz także: Zabawna reakcja Kukulskiego na widok Anny Jantar. „Tata miał niesamowite poczucie humoru” [TYLKO U NAS]

Czy zespół Dagadana powinien reprezentować Polskę na Eurowizji?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Tagi

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >