Zabawna reakcja Kukulskiego na widok Anny Jantar. "Tata miał niesamowite poczucie humoru" [TYLKO U NAS] - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Zabawna reakcja Kukulskiego na widok Anny Jantar. „Tata miał niesamowite poczucie humoru” [TYLKO U NAS]

Zabawna reakcja Kukulskiego na widok Anny Jantar. „Tata miał niesamowite poczucie humoru” [TYLKO U NAS]

,

Był autorem największych sukcesów Anny Jantar. Napisał dla żony takie przeboje jak „Tyle słońca w całym mieście”, „Najtrudniejszy pierwszy krok”, a także „Moje jedyne marzenie”.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Bohaterem ostatniego programu „Aleja Sław” w Radiu Pogoda był Jarosław Kukulski. Wybitnego kompozytora na antenie wspominała m.in. córka Natalia Kukulska. Na program zaprosiła Państwa Monika Tarka.

Posłuchaj audycji „Aleja Sław” o Jarosławie Kukulskim:

Zobacz także: Quiz. Jak dobrze pamiętacie filmy Marka Piwowskiego? 7/10 to mus

Jarosław Kukulski napisał setki piosenek

Ile piosenek napisał Jarosław Kukulski? W rozmowie z Moniką Tarką na antenie Radia Pogoda, córka artysty, Natalia Kukulska wyznała, że były to setki utworów, które trudno policzyć. Wiele faktów z artystycznego życia artysty jest dla wielu osób nieznanych. Jedną z ciekawostek jest to, że Jarosław Kukulski tworzył też muzykę filmową i musicale.

Napisał naprawdę setki piosenek. Nie wiem, czy tata kiedyś nie próbował tego podsumować, ale ale nie pamiętam tej ostatecznej liczby. Zresztą trudno byłoby do końca zdobyć te wszystkie informacje – wyznała Natalia Kukulska.

Monika Tarka zauważyła, że warto podkreślić, że Jarosław Kukulski „nie tylko pisał te piosenki, te przeboje dla wielu polskich wykonawców, ale też pisał muzykę filmową”. Pisał musicale. – To akurat nie jest znany jego aspekt życia. Ja uwielbiam na przykład muzykę do filmu „Nie zaznasz spokoju”. Taką chyba jedną z najważniejszych artystycznie moim zdaniem rzeczy, którą stworzył to jest właśnie muzyka do musicalu „Wielki świat” gdzie całe libretto napisał wspaniały Jonasz Kofta.

Z tego z tego musicalu pochodzą takie utwory jak na przykład „Serca gwiazd”, „Jak pięknie by mogłoby być”, ale też jest wiele właśnie mniej znanych, które ja staram się czasami też odkrywać dla publiczności. Na przykład utwór „Jestem zmęczony” wdrożyłam do repertuaru koncertu „Życia mała garść” poświęconego mamie i tacie. Ten utwór śpiewał kiedyś Czesław Mozil czy Igor Herbut i to były wspaniałe wykonania. Pamiętam zaskoczenie publiczności, że w ogóle skąd ten utwór. Więc jest jeszcze co odkrywać.

Jarosław Kukulski o miłości do muzyki

W programie „Mój dekalog”, Jarosław Kukulski opowiadał przed laty, skąd w jego życiu wzięła się muzyka. Wyznał, że już od najmłodszych lat był związany z pięknymi brzmieniami. – Moje życie, było rzeczywiście od najmłodszych lat związane z muzyką. Ojciec troszkę grał na pianinie, troszkę grał na akordeonie. W każdym razie w domu cały czas rozbrzmiewała muzyka. Może nie w najlepszych wykonaniach, ale jednak cały czas była.

Radio, które wtedy było jak gdyby najmodniejszą, najlepszą sprawą, przekazujące nam różne rodzaje muzyki, ponieważ telewizji jeszcze nie było – dodał artysta.

Zobacz także: To Niemen usłyszał od przyjaciela. „Żałuję tej wypowiedzi”

Związek Kukulskiego z Anną Jantar. To powiedział o jej nogach

Anna Jantar i Jarosław Kukulski byli małżeństwem od 1971 roku. Ich związek nie był jednak miłością od pierwszego wejrzenia. Kompozytor miał powiedzieć, że Anna Jantar jest „za chuda”, a sama wokalistka przyznała po ich pierwszym spotkaniu, że „nie ma na kim zawiesić oka”. Co na to Natalia Kukulska?

Nigdy nie powiedział, że za chuda. Czegoś takiego nigdy nie było, ale wiem, że jedyne co, to moja mama miała bardzo szczupły nogi. Pamiętam, że to była taka gra słowna. Mój tata kiedyś powiedział, że „ona ma niebezpieczne nogi”. Ktoś zapytał „co, tak takie seksowne?”. Mówi „nie, takie chude, że wyglądają, jakby się miały złamać”. To był raczej dowcip. Mój tata miał niesamowite poczucie humoru i zawsze takie gry słowne, ale też w ogóle takie abstrakcyjne – wyznała córka Jarosława Kukulskiego.

Dalsza część rozmowy z anteny Radia Pogoda do odsłuchania poniżej:

W dalszej części podcastu możemy posłuchać o dziecięcych piosenkach, które tworzył Jarosław Kukulski. Nie bał się, że Natalia Kukulska, które je śpiewała, zmieni się pod wpływem sławy. Co powiedziała wokalistka? Posłuchajcie!

Zobacz także: Jarosław Kukulski był bohaterem Alei Sław [POSŁUCHAJ]

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >