Najlepsze sposoby na mrożenie bananów - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Najlepsze sposoby na mrożenie bananów

Najlepsze sposoby na mrożenie bananów

Mrożenie bananów jest świetnym rozwiązaniem, gdy kupimy ich za dużo i nie chcemy, żeby się zmarnowały. Zwłaszcza gdy lubimy koktajle owocowe, pankejki czy chlebek bananowy, dobrze jest mieć je zawsze pod ręką, gotowe do użycia.

Mrożenie zmiażdżonych bananów

Według National Center for Food Preservation, najlepszą metodą jest mrożenie zmiażdżonych bananów. Trzeba tylko obrać owoce i dokładnie je zmiażdżyć, na przykład widelcem, a następnie dodać 1/2 łyżeczki kwasu askorbinowego, czyli witaminy C, na filiżankę masy bananowej. Potem wystarczy przełożyć papkę bananową do pojemnika przystosowanego do zamrażania i zamrozić.

Banany krojone w plasterki albo kostkę

Większość ludzi woli mrozić dojrzałe lub przejrzałe banany pokrojone w plastry lub kostkę. W tym wypadku ważne jest, żeby plastry były małe. Miksowanie dużych zamrożonych kawałków bananów mogłoby przyspieszyć zużycie naszego blendera czy robota kuchennego. Z kolei, jeśli chcielibyśmy użyć zamrożonych bananów do pieczenia, rozmrożenie dużych kawałków trwałoby znacznie dłużej.

Dobrze też byłoby tak zamrozić kawałki banana, żeby nie skleiły się ze sobą w zamrażarce. Jeśli mamy czas, możemy wyłożyć dużą blachę do pieczenia pergaminem i ułożyć plasterki banana w jednej warstwie. Przykrywamy arkusz plastikową folią i wkładamy do zamrażarki na mniej więcej dwie godziny. Następnie zdejmujemy je z arkusza i wkładamy do pojemnika lub do torby na mrożonki.

Gdy brak czasu – mrożenie całych bananów

Co zrobić, jeśli mamy naprawdę mało czasu i nie możemy zawracać sobie głowy krojeniem czy miażdżeniem bananów? W takiej sytuacji możemy zamrozić całe banany – ze skórką lub obrane. Jednak obrane banany trzeba przechowywać w pojemniku lub torebce do zamrażania, ale jeśli mrozimy banany ze skórką, nie musimy ich w nic pakować. Skórka działa jak naturalne opakowanie w zamrażarce. Zła wiadomość jest taka, że ​​mrożenie bananów w całości, będzie później oznaczać dodatkową pracę. Trzeba będzie poczekać znacznie dłużej, aż obrany banan rozmrozi się na tyle, aby można było go pokroić lub zmiażdżyć na smoothie lub wypieki. Z kolei banany ze skórką często wymagają namoczenia lub spryskania ciepłą wodą, zanim w ogóle można pomyśleć o ich obieraniu, a tym bardziej o krojeniu.

Przeczytaj też:

Szukasz chwili wytchnienia? Zrób sobie przerwę i włącz Radio Pogoda!

Komentarze

Jedna odpowiedź do „Najlepsze sposoby na mrożenie bananów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >