„Majówka w rytmie czacza” czyli Andrzej Rosiewicz w Radiu Pogoda! [PODCAST] - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » „Majówka w rytmie czacza” czyli Andrzej Rosiewicz w Radiu Pogoda! [PODCAST]

„Majówka w rytmie czacza” czyli Andrzej Rosiewicz w Radiu Pogoda! [PODCAST]

Kto nie zna takich przebojów jak „Chłopcy radarowcy”, „Czy czuje pani cza-czę”, „Najwięcej witaminy” czy „Czterdzieści lat minęło”. Andrzej Rosiewicz to posiadacz najbardziej melodyjnego głosu w Polsce i barwna osobowość. Rozbawiał miliony Polaków.  Sam o sobie mówi – że jest największym polskim showmanem i trudno się z tym nie zgodzić.

W czasie „Majówki w rytmie cza cza” i w klimatach PRL, Monika Tarka porozmawiała z Andrzejem Rosiewiczem o dorastaniu na warszawskim podwórku, muzycznym debiucie w wieku 3 lat, staniu w kolejkach, Peweksie, kartkach, występie przed Mickiem Jaggerem, bliskiej relacji z rodzicami, polskich Festiwalach i największych przebojach pana Andrzeja. Nie zabrakło też pytania, dlaczego pan Andrzej ożenił się i został ojcem dopiero po 50-tce. 

Andrzej Rosiewicz – zaczynał jako jazzman, królował w Opolu i Sopocie, próbował sił w disco polo. śpiewał dla Trumpa, Ziobry, Wałęsy, Małysza i laureata pokojowej nagrody Nobla Michaiła Gorbaczowa. Wychodzi na scenę by wzruszać lub śmieszyć. 3 maja w radiu Pogoda jedna z największych gwiazd polskiej estrady – odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” – piosenkarz, kompozytor, tancerze choreograf – pan Andrzej Rosiewicz.

Cała rozmowa do odsłuchania tutaj:

Sprawdź także:

Tagi

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >