Król polskiej komedii kryminalnej. Alek Rogoziński zdradza tajemnicę sukcesu - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Król polskiej komedii kryminalnej. Alek Rogoziński zdradza tajemnicę sukcesu

Król polskiej komedii kryminalnej. Alek Rogoziński zdradza tajemnicę sukcesu

Alek Rogoziński to jedno z najgorętszych nazwisk polskiego kryminału. Jak nikt opanował umiejętność tworzenia fascynujących opowieści o zbrodni, pełnych napięcia i… czarnego humoru! W rozmowie z Anną Stachowską zdradza, o czym jest jego nowa książka i czemu zdecydował się na zawód autora.

,

Alek Rogoziński przyszedł na świat 20 stycznia 1973 roku w Warszawie. Jako pisarz debiutował w 2015 roku książką „Ukochany z piekła rodem” i od razu odniósł ogólnopolski sukces! Swoim pierwszym kryminałem zdobył pierwsze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych EMPIK. Kolejne powieści tylko ugruntowały jego pozycję niekoronowanego „króla polskiej komedii kryminalnej”.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Jak wygląda praca Alka Rogozińskiego?

„Zabójczy kulig”, czyli najnowsza powieść kryminalna Alka Rogozińskiego, jest zarazem już trzydziestą (!) w jego dorobku. Co więcej, akcja rozgrywa się w czasie Świąt Bożego Narodzenia, a więc okresu, od którego dzielą nas mniej niż dwa miesiące.

Zobacz także: Książka i pasje Martyny Jakubowicz. Tego o niej nie wiecie [TYLKO U NAS]

Pisarz zdradził, jak wspomina osiem lat, które minęły od jego debiutu w 2015 roku. Okazuje się, że patrząc wstecz, widzi „bardzo, bardzo przyspieszony film”. Dlaczego użył właśnie takiej metafory?

To jest takie osiem lat, które w mojej głowie egzystują jako taki bardzo, bardzo przyspieszony film, bo tyle się przez tych osiem lat zdarzyło, tyle spotkań, tyle książek, tyle jakiś, tak, inspiracji, ale tyle od jakichś wzruszeń, po płacz ze śmiechu.

Zobacz także: Wiesław Ochman w Radiu Pogoda: „Bez kapelusza nie istnieję”

Koniecznie wysłuchaj całej rozmowy z Alkiem Rogozińskim!

Alek Rogoziński zdradził też szczegóły swojej pracy. Okazało się, że jednym ze sposobów, aby zdobyć tak wielką popularność wśród czytelników, jest nietypowe prowadzenie spotkań autorskich. O co dokładnie chodzi?

Wszystkim się wydaje, że pisze się książkę i — to właściwie tyle. A to jest dookoła tego: promocja, wywiady, (…) spotkania z czytelnikami, które ja przerobiłem na stand-upy. To jest zresztą mój ulubiony patent i ulubiony moment, kiedy panie w bibliotekach (…) mają wyraz oszołomienia na twarzy pod tytułem: „Kogo myśmy tu sprowadziły?!”. Ale po dwóch godzinach mówią: „(…) Nigdy w życiu nie miałyśmy takiego spotkania, jak z panem!”.

Zobacz także: Magdalena Łazarkiewicz stworzyła film fantasy. Na ten moment czekała aż 30 lat!

Czy lubisz czytać kryminały?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >