Wiesław Ochman w Radiu Pogoda: "Bez kapelusza nie istnieję" - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Wiesław Ochman w Radiu Pogoda: „Bez kapelusza nie istnieję”

Wiesław Ochman w Radiu Pogoda: „Bez kapelusza nie istnieję”

Wiesław Ochman – znakomity tenor, ceniony i słynny muzyk. Rozmachem artystycznej kariery i skalą talentu może równać się jedynie z Janem Kiepurą. W audycji „Wieczór autorski” z Anną Stachowską rozmawiał m.in. o muzyce oraz swoim wnuku Krystianie.

,

Wiesław Ochman jest znanym na całym świecie śpiewakiem operowym. Na swoim koncie ma wiele występów zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Na scenie opery aktywny jest od lat 60. Nagrał 50 płyt z najlepszymi wytwórniami i najbardziej znanymi orkiestrami. Na jego cześć nazwano rondo w Zawierciu oraz Miejskim Ośrodku Kultury.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Wiesław Ochman znany jest ze swojego szyku i elegancji. Jego styl, czyli czarny płaszcz i kapelusz stały się jego znakiem rozpoznawczym, do tego stopnia, że mieszkając w hotelu we Włoszech, portier przywitał go słowami: „Witam, Panie Ochman”. Polski tenor zdziwił się, iż jest tam rozpoznawalny, jak się okazało znany włoski dyrygent – Nello Santi – powiedział portierowi, że jeśli w hotelu pojawi się mężczyzna, który będzie ubrany na czarno i na głowie będzie miał kapelusz, to będzie właśnie Wiesław Ochman.

Zobacz także: Włodzimierz Izban w audycji „Wieczór Autorski”. Opowiedział o niesamowitych instrumentach

Posłuchaj całej rozmowy z Wiesławem Ochmanem:

„Idzie dziadek Krystiana”

Wiesław Ochman był postacią rozpoznawalną zarówno w Polsce, jak i w Stanach Zjednoczonych. Kiedy szedł ulicami, wielu po cichu mówiło: „Idzie Pan Ochman”. W 2022 roku wnuk cenionego tenora – Krystian – reprezentował Polskę podczas 66. Konkursu Piosenki Eurowizji, w którym zajął 12 miejsce. Od tej pory wielu spotykając na ulicy Wiesława Ochmana, mówi: „Idzie dziadek Krystiana”, jak na tę zmianę zareagował Pan Wiesław?

Zobacz także: To najpiękniejsze melodie! Premierowe utwory Krzysztofa Krawczyka w „Alei Sław Radio Pogoda”

„Zupełnie mi to nie przeszkadza. Jestem z niego bardzo dumny. Teraz wychodzi jego druga płyta. Te „Telefony” (nowy utwór Krystiana Ochmana – przyp. red.) zrobiły bardzo dobre wrażenie… Z nim jest tak, że on jest bardzo ambitny. On na nic innego nie zwraca uwagi, tylko na to, aby te nagrania były bardzo dobre, aby skomponował właściwą piosenkę.

Młody artysta ambicje odziedziczył z pewnością po słynnym dziadku. Jednak Pan Wiesław przyznaje, że Krystian Ochman jest nawet bardziej ambitny, niż on sam.

Najpiękniejsza ulica świata? Ząbkowska!

Wiesław Ochman pochodzi z Warszawy, jednak wiele lat spędził, koncertując po całym świecie. Jednak jego serce przepełnione jest miłością do rodzinnego miasta. Tenor, zapytany przez dziennikarzy w San Francisco, jaka jest jego zdaniem najpiękniejsza ulica na świecie, zadziwił reportera. Ku zdziwieniu wszystkich odpowiedział, że nie jest to Broadway ani Market Street, ale właśnie ulica Ząbkowska na warszawskiej Pradze!

Zobacz także: Odświeżone wydanie „Lubię wracać tam, gdzie byłem”. Wodecki na nowo!

Jeśli chcecie się dowiedzieć, czemu Wiesław Ochman nie został bokserem, jak wspomina występy z cenionymi muzykami oraz dzielenie garderoby między innymi z samym Luciano Pavarottim – koniecznie posłuchajcie naszego podcastu!

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >