Jak tanio podróżować? Najważniejsze zasady - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Jak tanio podróżować? Najważniejsze zasady

Jak tanio podróżować? Najważniejsze zasady

Mamy w kieszeni skarb. To wspaniały komputer, który zmienił wiele. Czasami zapominamy, że dzięki niemu możemy mieć wygodniejsze życie. Trzeba się tylko odważyć. Wiktor Niedzicki, czyli „Technicznie proste”

,

Mam znajomych, którzy jeżdżą po świecie, wydając niewielkie pieniądze. I wszystko organizują sobie z pomocą telefonu komórkowego. Prawie cały świat jest dziś w zasięgu naszych marzeń.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Możemy pojechać do dowolnego kraju, cieszyć się jego kulturą, zabytkami lub przyrodą. Dzięki bezpłatnym aplikacjom zainstalowanym w naszym telefonie bardziej wprawne osoby poszukują tanich biletów lotniczych. I po niedługim czasie, zwykle znajdują. Zdarza się, że kupują je po naprawdę niesamowicie niskich cenach.

Posłuchaj całego podcastu „Technicznie proste” Wiktora Niedzickiego:

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj wszystkich odcinków programu Wiktora Niedzickiego „Technicznie proste”

Tani lot to nie wszystko. Jak znaleźć nocleg w dobrej cenie?

Oczywiście, pojawia się także problem hoteli, które są kolejną, najważniejszą pozycją podczas planowania podróży. Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu był z tym spory kłopot. Dziś oferta hoteli, hosteli, ale także apartamentów do wynajęcia jest gigantyczna.

Zobacz także: Trzmiele nie mogą latać? Dobrze, że o tym nie wiedzą!

I tu także można znaleźć bezpłatną aplikację do zainstalowania w telefonie (np. Booking, Airbnb). Nawet w ostatniej chwili możemy wpisać nazwę miejscowości, cenę, jaką jesteśmy w stanie zapłacić oraz warunki, które musi spełniać miejsce noclegowe.

Pojawia się kilkadziesiąt lub tylko kilka propozycji. Wystarczy potwierdzić i zapłacić kartą. Jeśli to nie jest hotel z działającą recepcją, dowiemy się, w jaki sposób otrzymamy klucz do lokalu. I gotowe.

Zobacz także: „Trzy godziny krążyła po autostradzie”. Dzięki tym aplikacjom się nie zgubisz! [LISTA]

To naprawdę działa. Są osoby, które dopiero późnym wieczorem zaczynają szukać noclegu nawet w bardzo atrakcyjnej miejscowości. I znajdują. Jeśli tylko nie ma jakiegoś kataklizmu, jeśli nie szukamy wspaniałego hotelu za nieprawdopodobnie niską cenę, mamy szansę na przyzwoite miejsce.

Warto skorzystać z możliwości, jakie stwarza nam nasz telefon komórkowy. Ruszajmy w drogę!

Możesz też odwiedzić kanał CiekaWizja na YouTube, na którym Wiktor Niedzicki pokazuje, jak działa świat, prowadzi fascynujące rozmowy z ekspertami oraz prezentuje eksperymenty naukowe, które może wykonać każdy z nas.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >