"Trzy godziny krążyła po autostradzie". Dzięki tym aplikacjom się nie zgubisz! [LISTA] - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » „Trzy godziny krążyła po autostradzie”. Dzięki tym aplikacjom się nie zgubisz! [LISTA]

„Trzy godziny krążyła po autostradzie”. Dzięki tym aplikacjom się nie zgubisz! [LISTA]

Niby wszyscy o tym wiedzą, a jednak są osoby, które nie lubią aplikacji w telefonie. A potem za to płacą utratą czasu lub pieniędzy. Oto kolejny odcinek podcastu „Technicznie proste” Wiktora Niedzickiego.

Znajoma wyjeżdżała samochodem na wczasy do ośrodka położonego niedaleko dużego miasta. Na propozycję zainstalowania w telefonie nawigacji zareagowała niechętnie. „Chodziłam do szkoły i Polskę znam. Dam sobie radę bez tych ogłupiających nowości” – stwierdziła.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Posłuchaj podcastu Wiktora Niedzickiego „Technicznie proste”:

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj wszystkich odcinków programu Wiktora Niedzickiego „Technicznie proste”

Miasto docelowe minęła o 170 kilometrów

Pojechała z Warszawy autostradą. Mijała kolejne węzły, aż wreszcie zauważyła, że coś jest nie tak. Właśnie mijała inne, duże miasto, ale położone znacznie dalej niż zamierzała jechać. Co gorsze, w samochodzie zaczęło brakować paliwa.

Zjechała z trasy, na ostatnich oparach dotarła do stacji benzynowej. Tam dowiedziała się, że miasto docelowe minęła o… 170 km. Zatankowała i wróciła na autostradę. Tym razem jechała bardziej uważnie.

Zobacz także: To on opatentował ważne wynalazki. Dziś Bruno Abdankana-Abakanowicza niewielu pamięta

Drogowskazy wskazały miasto, a potem było już znacznie łatwiej. Trzy godziny niepotrzebnej jazdy i sporo litrów paliwa. Po powrocie znajoma natychmiast poprosiła o zainstalowanie nawigacji w telefonie.

Tak, wiem, że ta aplikacja bywa denerwująca…. Pomoże nam jednak odnaleźć się na drodze i oszczędzi niepotrzebnych nerwów i wydatków!

Zobacz także: Wszystko się zmienia, zauważyli to już starożytni. Jak ewoluowała nauka?

Korzystasz z nawigacji?

Dzięki tym aplikacjom się nie zgubisz – lista

„Kieruj się na południe” – słyszymy z telefonu. W nocy trudno od razu określić strony świata. Niemniej, korzyści z nawigacji, szczególnie w nieznanym mieście są ogromne. Nie musimy się martwić, które ulice są jednokierunkowe.

Zwykle pechowo ich kierunki są inne niż nasza potrzeba dotarcia do hotelu lub miejsca spotkania. Anegdoty opowiadają, jak to nawigacja wyprowadziła kogoś w pole. Są to jednak wypadki bardzo rzadkie.

Instalacja nawigacji nie powinna sprawiać problemu nawet początkującemu użytkownikowi smartfona. Pobieramy ją np. ze „Sklepu Play” za darmo! Klikamy „Zainstaluj” i… gotowe. To naprawdę jest bardzo wygodne. Przykładowe nazwy aplikacji: Google Maps, Yanosik, Here WeGo, Locus Map 4, Waze.

Zobacz także: Ten Polak był współpracownikiem Einsteina. Niezwykła historia Infelda

Możesz też odwiedzić kanał CiekaWizja na YouTube, na którym Wiktor Niedzicki pokazuje, jak działa świat, prowadzi fascynujące rozmowy z ekspertami oraz prezentuje eksperymenty naukowe, które może wykonać każdy z nas.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >