Ile kolan posiada pies? Ta zagadka wielu sprawia trudność! - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Ile kolan posiada pies? Ta zagadka wielu sprawia trudność!

Ile kolan posiada pies? Ta zagadka wielu sprawia trudność!

Pies to stworzenie, które uznaje się za najlepszego przyjaciela człowieka. Nie każdy jednak wie wszystko o swoim pupilu. Dla niektórych zagadką może być, czy oraz ile kolan posiada ten zwierzak? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie zaskoczy zapewne niejednego posiadacza czworonoga!

Zagadka, która jest z pozoru oczywista, często stanowi niemałe wyzwanie. Czy pies ma kolana? Jeśli tak, to ile? Te pytania, to nie lada zagwozdka dla wielu osób. Nawet właściciele czworonogów mogą mieć problem z poprawną odpowiedzią. Okazuje się, że nie jest to tak proste, jak może wydawać się niektórym.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Czy psy posiadają kolana?

Osoby, które chcą stać się posiadaczami psa lub też takie, które dopiero co wzięły pod dach czworonoga, mają często wiele wątpliwości. Dotyczą one oczywiście odpowiedniego odżywiania, zdrowia czy wytresowania pupila. W sieci roi się od najróżniejszych pytań. Jednym z nich jest to, czy pies ma kolana?

Odpowiedź na to pytanie brzmi tak, pies ma kolana. Podobnie jak w przypadku innych ssaków, odgrywają ogromną rolę przy poruszaniu. Pomagają przy chodzeniu, bieganiu czy skakaniu. Warto dodać, że psie kolano jest niezwykle złożone. Składa się ono z kości udowej, piszczelowej, strzałkowej, rzepki, łąkotki oraz więzadeł krzyżowych.

Zobacz także: Kawa zesłana z niebios? Oto najciekawsze legendy o uwielbianym napoju!

Pies ma dwa czy cztery kolana?

To, że pies ma kolana wydaje się być czymś oczywistym. Natomiast trudności zaczynają się, kiedy zadamy pytanie, ile kolan ma pies? Najczęstszymi odpowiedziami będą zapewne „dwa” albo „cztery”. Która jest jednak poprawna?

Podobnie jak inne czworonożne ssaki, pies ma dwa kolana. Natomiast niektóre osoby myślą, że cztery – na przednich i tylnych łapach. To oczywiście błąd. Choć można się łatwo pomylić, to na przednich kończynach znajdują się łokcie.

Zobacz także: Jarmarki świąteczne odbywały się w XV wieku. Nie do wiary, na czym wtedy polegały!

Psy są narażone na urazy kolan. Nawet u najsprawniejszych zwierzaków mogą przydarzyć się m.in. zwichnięcie rzepki, zapalenie stawów kolanowych czy zerwanie więzadła krzyżowego. Dlatego też, jeśli zauważmy coś niepokojącego w poruszaniu się naszego pupila, szybko zgłośmy się z nim do weterynarza.

Zobacz także: Doświadczenia w domowych warunkach. Wystarczy telefon z aparatem i… kropla wody

Jesteś posiadaczem psa?

Szukasz chwili wytchnienia? Zrób sobie przerwę i włącz Radio Pogoda!

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Autor:

Zobacz więcej >