Doświadczenia w domowych warunkach. Wystarczy telefon z aparatem i... kropla wody - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Doświadczenia w domowych warunkach. Wystarczy telefon z aparatem i… kropla wody

Doświadczenia w domowych warunkach. Wystarczy telefon z aparatem i… kropla wody

Piątek to dobry zabawy początek. Dzieci są wymagające. Trzeba się dobrze przygotować, by doświadczenia zawsze nam wychodziły. Właśnie dlatego co tydzień podpowiadam, jak zrobić rzeczy proste, ale efektowne.

Tym razem będzie to naprawdę proste. Niewiele jest rzeczy tak niezwykłych jak kropla wody. Na rysunkach ma ona piękny kształt kroplowy. A w rzeczywistości?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Zobacz także: Piątek to dobry zabawy początek. To doświadczenie spodoba się najmłodszym

Jak wykonać eksperyment z kroplą wody?

Prawie każdy ma w kieszeni znakomitą kamerę. Naprawdę. Kamerę w smartfonie. Być może otrzymamy takie cudo pod choinkę. Można z tą kamerą wykonywać wspaniałe doświadczenia. Proponuję sfilmować kroplę w locie.

Przede wszystkim musimy sobie przygotować stałe źródło takich kropli. Może to być kapiący kran, ale w ostateczności wystarczy wykorzystać dużą butelkę z wodą. W nakrętce robimy malutki otwór. Krople powinny z niego wypływać dość często.

Zobacz także: „Trzy godziny krążyła po autostradzie”. Dzięki tym aplikacjom się nie zgubisz! [LISTA]

Taką butelkę trzeba przymocować na przykład do nogi od krzesła lub do kranu. Poniżej podstawiamy sporą miskę, by nie zalać mieszkania. Pamiętajmy o tej zasadzie, szczególnie jeśli mieszkamy w domu wielorodzinnym. Sąsiedzi będą nam dozgonnie wdzięczni!

Teraz warto zadbać o odpowiednie oświetlenie. Na szczęście nasze telefony komórkowe mogą filmować nawet przy słabym świetle, ale lepiej użyć lampki biurkowej lub znacznie mocniejszego źródła.

Zobacz także: Polak, którego imię noszą góry na Syberii i szczyt nad Bajkałem. Oto Aleksander Piotr Czekanowski

Moim zdaniem dobry efekt da umieszczenie tego światła prawie naprzeciw kamery. Tylko od naszej pomysłowości będzie zależał efekt. Zarejestrowanymi kroplami pochwalimy się znajomym lub w szkole.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji Wiktora Niedzickiego!

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj wszystkich odcinków programu Wiktora Niedzickiego „Technicznie proste”

Możesz też odwiedzić kanał CiekaWizja na YouTube, na którym Wiktor Niedzicki pokazuje, jak działa świat, prowadzi fascynujące rozmowy z ekspertami oraz prezentuje eksperymenty naukowe, które może wykonać każdy z nas.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Zobacz więcej >