Edyta Jungowska o ebookach i miłości do twórczości Astrid Lindgren [TYLKO U NAS] - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Edyta Jungowska o ebookach i miłości do twórczości Astrid Lindgren [TYLKO U NAS]

Edyta Jungowska o ebookach i miłości do twórczości Astrid Lindgren [TYLKO U NAS]

Gościem Anny Stachowskiej była Edyta Jungowska – aktorka, która na swoim koncie ma wiele ciekawych ról teatralnych i filmowych. Podczas rozmowy usłyszycie m.in. o najnowszym audiobooku i ostatnich rolach.

Edyta Jungowska to popularna aktorka teatralna i filmowa. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, a jej pierwszy duży teatralny sukces to rola Panny Maliczewskiej w spektaklu Adama Hanuszkiewicza „Zapolska, Zapolska”.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Aktorka na swoim koncie ma prawie 30 ról w spektaklach Teatru Telewizji. Jej debiut na małym ekranie to rola Konstancji Weber w „Amadeuszu” w reżyserii Macieja Wojtyszki. W latach 1995–2000 występowała w Kabarecie Olgi Lipińskiej. Jednak widzowie pokochali ją jako uroczą i pełną ciepła siostrę Bożenkę w serialu Telewizji Polskiej „Na dobre i na złe”.

Posłuchaj całej rozmowy z Edytą Jungowską:

Zobacz także: To łączy Irenę Santor z Danutą Rinn. Padły słowa o „szczęśliwych dziewiątkach”

Nie tylko aktorka

Edyta Jungowska mimo świetnie rozwijającej się kariery postanowiła w 2010 roku wraz z partnerem stworzyć coś własnego. I tak ukazał się pierwszy ebook „Przygody Pipi Pończoszanki”. Płyty okazały się być strzałem w dziesiątkę, ponieważ od razu stały się bestselerami.

No tak, rzeczywiście premierę w 2010 miała „Pippi Pończoszanka” i dwie następne części, czyli wszystkie książki o „Przygody Pipi”. W następnym roku wydaliśmy „Dzieci z Bullerbyn”. No i te obie i Pippi i „Dzieci z Bullerbyn” od razu zostały bestselerami Empiku, co było dla nas taką ogromnym zaskoczeniem. Rzeczywiście, wydaje się, że z takim przytupem weszliśmy wtedy te 13 lat temu na ten rynek audiobookowy i to było takie dziwne dla nas – wspomina aktorka

Zobacz także: „Silni Wiekiem”: pracownik po pięćdziesiątce nie znaczy pracownik mniej wartościowy!

Przyjaciółka rodziny Astrid Lindgren

Aktorka wspomniała również o tym, iż aby móc nagrać książki słynnej szwedzkiej pisarki była w kontakcie z rodziną Lindgren. Kontaktowała się głównie z wnuczką Astrid Lindgren – Anniką – która po jakimś czasie od ukazania się audiobooków przyjechała do Polski i wspólnie z aktorką udzieliła wielu wywiadów.

Edyta Jungowska wspomniała, że wnuczka pisarki była oczarowana Polską i tym, jak została przyjęta w naszym kraju. Po tym, jak usłyszała, że w Polsce całe pokolenia dzieci wychowały się na książkach jej słynnej babci, była mile zaskoczona.

Zobacz także: Quiz. Przeboje prywatek okresu PRL-u. Te piosenki śpiewała cała sala

Jeśli jesteście ciekawi, ile ebooków ma na swoim koncie Edyta Jungowska, jak wygląda nagrywanie ebooków i co sprawiało jej dużą trudność podczas prac nad ebookami, koniecznie posłuchajcie całego podcastu!

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Autor:

Zobacz więcej >