Quiz. Przeboje prywatek okresu PRL-u. Te piosenki śpiewała cała sala - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Quiz. Przeboje prywatek okresu PRL-u. Te piosenki śpiewała cała sala

Quiz. Przeboje prywatek okresu PRL-u. Te piosenki śpiewała cała sala

PRL kojarzy nam się raczej z mało przyjemnymi wydarzeniami. Jednak w tym okresie działało wielu wspaniałych artystów, których utwory są nieśmiertelne. Pamiętasz największe przeboje imprez okresu PRL-u? Sprawdź się w naszym quizie!

Okres PRL-u w Polsce należał do dość trudnych okresów. Choć powodów do radości w tym czasie nie było zbyt wiele, to ludzie starali się wieść w miarę normalne życie.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Zobacz także: Quiz. Tego nienawidziliśmy w PRL. Skręca na samą myśl! Pamiętasz?

PRL – czas ograniczenia swobody

Czas PRL-u kojarzy nam się raczej z licznymi zakazami, nakazami oraz ograniczeniem swobody. Szczególnie ciężko żyło się w czasie stanu wojennego, który został wprowadzony 13 grudnia 1981 roku. Z tego powodu wprowadzono godzinę policyjną, która ograniczała możliwość przemieszczania się obywateli, a także zawieszono festiwale muzyczne, jak choćby te, które odbywały się w Opolu i Sopocie.

Zobacz także: Quiz. Który to był rok? Jeśli pamiętasz PRL, 14/16 to obowiązek!

Quiz. Przeboje imprez okresu PRL-u

Imprezy, zwane potocznie prywatkami, w czasach PRL-u wyglądały zupełnie inaczej niż teraz. Młodzi, spragnieni rozrywki ludzie wykorzystywali niemalże każdą okazję do zorganizowania imprezy. Ważne było, aby wspólnie spędzić czas i móc potańczyć do największych przebojów. Pamiętacie prywatki okresu PRL-u? Jeśli tak, rozwiązanie naszego quizu nie sprawi Wam najmniejszych problemów!

Zobacz także: Quiz. Same kultowe komedie! Spójrz na zdjęcie i zgarnij 10/12

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Autor:

Zobacz więcej >