"Szczęśliwe dziewiątki". Cyfra łączy Irenę Santor i Danutę Rinn
Strona główna » To łączy Irenę Santor z Danutą Rinn. Padły słowa o „szczęśliwych dziewiątkach”

To łączy Irenę Santor z Danutą Rinn. Padły słowa o „szczęśliwych dziewiątkach”

Irena Santor i Danuta Rinn — tych pań nie ma potrzeby przedstawiać. Jedne z najwybitniejszych piosenkarek doby PRL, których utwory do dziś bawią i wzruszają. Okazuje się, że obie damy łączy nie tylko profesja, ale także… cyfra dziewięć. O co chodzi?

,

Danuta Rinn — ku rozpaczy zarówno krewnych i przyjaciół, jak i tysięcy fanów — odeszła 19 grudnia 2006 roku. Była to niepowetowana strata dla polskiej kultury. Mająca na koncie nie tylko zasługi na polu muzycznym, ale również aktorskim, Rinn zasłynęła hitami: „Tyle wdzięku”, „Gdzie ci mężczyźni?” czy „Na deptaku w Ciechocinku”.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Zobacz także: Danuta Rinn nadal zachwyca? Reakcja Filipinki jest wymowna!

Irena Santor uhonoruje nieżyjącą koleżankę

Już od ośmiu lat odbywa się Danuta Rinn Festiwal. W trakcie wydarzenia, odbywającego się pod patronatem zmarłej gwiazdy, są wyłaniane nowe talenty wokalne. Jest to także okazja, aby wysłuchać niezapomnianych utworów z repertuaru Rinn, ale — w wykonaniu jej równie utalentowanych kolegów i koleżanek po fachu.

Na temat przyszłorocznej edycji głos zabrała Danuta Błażejczyk. Zasiadająca w jury festiwalowym piosenkarka zdradziła, że w 2024 roku główną gwiazdą wydarzenia będzie sama Irena Santor!

Zobacz także. Kto wystąpi podczas „Sylwestra Marzeń” TVP? Na scenie trzy wielkie gwiazdy

Obecność Ireny Santor na Danuta Rinn Festiwal to prawdziwa niespodzianka. Powód? Dwa lata temu piosenkarka zdecydowała się zawiesić karierę wokalną. W tamtej chwili piosenkarka miała już 89 lat, więc nikogo nie dziwiło, że zapragnęła udać się na zasłużoną emeryturę. Najwyraźniej ze względu na pamięć o nieżyjącej koleżance zdecydowała się zrobić wyjątek.

O co chodzi z tajemniczą dziewiątką?

Danuta Błażejczyk nie kryje radości, że Santor zdecydowała się na udział w wydarzeniu. Przy okazji piosenkarka zauważyła pewien szczególny zbieg okoliczności, dotyczący właśnie obu jej koleżanek po fachu.

Jestem bardzo szczęśliwa i dumna, to będą dwie szczęśliwe dziewiątki, bo Irena będzie miała 90 lat i będzie to 9. edycja festiwalu — wyznała z rozbrajającą szczerością Danuta Błażejczyk (Fakt).

Zobacz także: Jeremi Przybora – dżentelmen, za którym szalały kobiety

Czy lubisz piosenki Ireny Santor?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Autor:

Zobacz więcej >