Co widzisz na obrazku? To wiele o tobie mówi - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Co widzisz na obrazku? To wiele o tobie mówi

Co widzisz na obrazku? To wiele o tobie mówi

Ludzka osobowość wciąż jest dla nas źródłem wielu niespodzianek. Ten obrazek może pomóc rozwiązać nam jedną z jej zagadek. Pierwsze wrażenie przyniesie nam odpowiedzi na wiele pytań. Co widzisz jako pierwsze?

Dla wielu może być to fajna zabawa i nie mieć głębszego znaczenia. Okazuje się jednak, że z pozoru zwyczajny obrazek, może pomóc nam rozwiązać jedną z zagadek umysłu. To złudzenie optyczne wiele o nas mówi. Co widzisz na ilustracji?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Zobacz także: Dzieci sobie z nią poradzą, a Ty? Prosta zagadka sprawia dorosłym niemałe problemy

Co widzisz na ilustracji?

Ludzka intuicja objawia się w postaci nagłego przebłysku myślowego. Dostrzega się w nim zwykle jakąś myśl, obraz, rozwiązanie problemu, czy też odpowiedź na nurtujące nas pytanie. Jest to podświadomy proces, którego nie da się kontrolować. Ludzki mózg może jedynie dopuszczać lub odrzucać podsunięte rozwiązania. Sprawdź, czy jesteś kreatywny.

W sieci można natknąć się na wiele podobnych zabaw. Najpierw widzimy jedną rzecz, by tuż po chwili dostrzec również tę drugą. Tak działa nasza percepcja. Co ciekawe, nie jesteśmy w stanie dostrzec obu wariantów na raz. Jednak im szybciej potrafimy “przełączać się” pomiędzy nimi, tym lepiej. Co widzisz na grafice? Liczy się pierwszy rzut oka.

Zobacz także: Znajdziesz psa w 11 sekund? Tylko 1 proc. ludzi da radę!

Garnitur czy nogi? Niezwykła zagadka ludzkiego umysłu

Jeden z internetowych twórców – Charles Meriot, podzielił się na swoim profilu wyjątkowo ciekawym psychotestem. Co widzisz jako pierwsze?

  • Wariant 1 – nogi. Dostrzegłeś najpierw spódniczkę i długie, kobiece nogi w szpilkach? To znak, że jesteś niezależną osobą, która lubi decydować o swoim życiu i brać sprawy w swoje ręce. Charakteryzuje cię upór w dążeniu do celu i samodzielność. Nie lubisz, kiedy wyręczają cię inni. Jesteś kowalem własnego losu i nie opierasz swoich życiowych planów na relacjach z innymi ludźmi. 
  • Wariant 2 – garnitur. Jeśli pierwsze co zobaczyłeś to garnitur, krawat i kołnierzyk, jesteś bardzo ambitną i pracowitą osobą. Lubisz wysoko stawiać sobie poprzeczkę na wielu płaszczyznach życia. Dotyczy to zarówno pracy, jak i prywaty. Wysoko stawiasz sobie rozwój i samorealizację. Możesz mieć jednak przez to kłopot z nawiązaniem głębszych relacji.
@charlesmeriot

#charlesmeriot #illusions #illusionschallenge

♬ BIG MAD – Ktlyn

Zobacz także: Co robić, kiedy pada deszcz? Nie daj się nudzie!

Co dostrzegłeś jako pierwsze?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >