22 września. Imieniny, święta, urodziny gwiazd, nietypowe okazje [22.09.2023] - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » 22 września. Imieniny, święta, urodziny gwiazd, nietypowe okazje [22.09.2023]

22 września. Imieniny, święta, urodziny gwiazd, nietypowe okazje [22.09.2023]

Dowiedz się, jakie typowe i nietypowe święta można dzisiaj obchodzić oraz kto ma imieniny 22 września. Wyjaśniamy, co można świętować tego dnia, jeśli tylko się bardzo chce.

,

Wczoraj obchodziliśmy między innymi Światowy Dzień Orderu Uśmiechu, Dzień Kapsla i Międzynarodowy Dzień Pokoju. Sprawdź, co można celebrować dzisiaj, jeśli naprawdę się postaramy i głęboko poszperamy w kalendarzu.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Zobacz także: Andrea Bocelli – tenor odkryty przez gwiazdę rocka. Mistrz opery obchodzi urodziny

Kto dziś obchodzi imieniny?

Imieniny dzisiaj obchodzą: Joachim, Maurycy, Tomasz oraz Bazyla, Daria, Digna, Eksuperiusz, Emeryta, Emmeram, Emmeran, Feliks, Ignacy, Imbram, Innocenty, Jonasz, Józefa, Kandyd, Prosimir, Tacjusz, Wiktor, Witalis.

Zobacz także: Maryla Rodowicz udowadnia, że wiek to tylko liczba. Wygląda jak milion dolarów!

Tego dnia urodzili się: Andrea Bocelli, David Coverdale (wokalista Deep Purple i Whitesneak), Nick Cave oraz Tom Felton (aktor, znany z roli Draco Malfoy’a w serii filmów o Harrym Potterze).

22 września – jakie święto niecodzienne?

22 września wypada Światowy Dzień bez Samochodu. Samochód jest niemalże nieodłączną częścią naszego życia. Każdego dnia ulicami polskich miast i mniejszych miejscowości mkną setki tysięcy samochodów. Prawie każde gospodarstwo domowe posiada w swoim garażu przynajmniej jedno auto. Na całym świecie tych pojazdów jest ponad miliard. Kiedy w Niemczech w 1886 roku wynaleziono pierwszy automobil, chyba nikt się nie spodziewał, że niebawem wynalazek ten zrewolucjonizuje świat. Warto jednak pamiętać o planecie, a także o czasie, który spędzamy w korkach. Okazuje się, że mieszkańcy największych miast, jak np. Nowego Jorku, każdego roku spędzają ich aż ponad 57! Dlatego warto dziś zostawić samochód w domu i przesiąść się na rower, albo do pracy wybrać się pieszo. W wielu polskich miastach możemy dzisiaj skorzystać także z darmowej komunikacji.

Zobacz także: Na premierę ruszyły miliony. Ekranizacja „W pustyni i w puszczy” nadal zachwyca

22 września to również Światowy Dzień Nosorożca. Święto to obchodzimy od 2010 roku. Ma ono na celu zwrócenie uwagi świata na to, iż obecnie gatunek ten jest zagrożony wyginięciem. Obecnie na naszej planecie występuje już jedynie 5 gatunków nosorożców, i aż 3 z nich są krytycznie zagrożone wyginięciem. Warto zatem mieć to na uwadze i dbać o te zwierzęta, aby uchronić je przed zagładą.

Zobacz także: Była kultową postacią w „Koglu-moglu”. Ewa Kasprzyk nie zagra w kolejnej części produkcji

21 września – Dzień Ćwiczenia Przed Lustrem Prośby o Podwyżkę Płacy

22 września to również ważny dzień, dla wszystkich, którzy zamierzają poprosić o podwyżkę w pracy. Tego dnia obchodzimy Dzień Ćwiczenia Przed Lustrem Prośby o Podwyżkę Płacy. Badania wskazują, że wiele osób nie jest zadowolonych ze swoich zarobków, jednak mimo to nadal nie proszą o podwyżkę. Jeśli zamierzacie niebawem odbyć rozmowę z szefem, warto wykorzystać dzisiejszy dzień, aby poćwiczyć przed Lustrem prośbę o podwyżkę płacy.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >