Andrea Bocelli - tenor odkryty przez gwiazdę rocka. Mistrz opery obchodzi urodziny - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Andrea Bocelli – tenor odkryty przez gwiazdę rocka. Mistrz opery obchodzi urodziny

Andrea Bocelli – tenor odkryty przez gwiazdę rocka. Mistrz opery obchodzi urodziny

Andrea Bocelli urodził się 22 września 1958 roku w małej miejscowości we włoskiej Toskanii. Jest znanym śpiewakiem, tenorem, kompozytorem, autorem piosenek, a także producentem muzycznym. Oprócz śpiewania gra także na wielu instrumentach. Dziś słynny tenor kończy 65 lat! 

,

Andrea Bocelli przyszedł na świat w miejscowości La Sterza w rodzinie rolniczej. Jego rodzice posiadali firmę, która zajmowała się sprzedażą maszyn rolniczych. Bocelli urodził się z wrodzoną wadą wzroku – jaskrą, przez co od urodzenia niedowidział. Nie widział zupełnie na lewe oko, a w prawym rozróżniał kontury. W wieku 12 lat podczas gry w piłkę doznał krwotoku śródmózgowego i całkowicie stracił wzrok.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Andrea Bocelli – muzyka była dla niego ukojeniem

W dzieciństwie często płakał, a jego mama odkryła, że muzyka, zwłaszcza klasyczna, sprawia, iż mały Andrea się uspokaja. W wieku zaledwie sześciu lat Bocelli potrafił rozpoznać już głosy słynnych śpiewaków operowych i próbował ich naśladować.  

Zobacz także: Na premierę ruszyły miliony. Ekranizacja „W pustyni i w puszczy” nadal zachwyca

Z czasem zaczął brać udział w konkursach wokalnych, marzył o karierze tenora. Zdawał sobie jednak sprawę z tego, iż może być to trudne do osiągnięcia. Zadbał zatem o swoje wykształcenie i studiował prawo na uniwersytecie w Pizie.

Zobacz także: Anna Dymna zachwycała w “Znachorze”. Czy następczyni jej dorówna?

Po skończeniu studiów pracował nawet przez jakiś czas jako asystent w kancelarii, jednak porzucił to zajęcie, aby całkowicie poświęcić się śpiewaniu. Aby móc opłacić lekcje śpiewu grywał wieczorami na pianinie w barach.  

Tenor odkryty przez Zucchero

Bocelli postanowił na dobre zająć się muzyką, kształcił ciągle swój warsztat, a lekcje śpiewu brał u samego Franco Corelliego, który był jego wielkim idolem. Jego kariera nabrała tempa dopiero w roku 1993, kiedy Zucchero, który wówczas przygotowywał się do występu z Luciano Pavarottim, szukał tenora, który zaśpiewa w jego utworze „Miserere”.

Zobacz także: Maryla Rodowicz udowadnia, że wiek to tylko liczba. Wygląda jak milion dolarów!

Głos Bocelliego zachwycił wielkiego mistrza i w przyszłości wystąpili wspólnie kilkukrotnie.  

W 1993 roku Andrea Bocelli został zaproszony do udziału w festiwalu piosenki w San Remo, zwyciężając w eliminacjach z najwyższą punktacją w dziejach. 

Sławę zyskał już rok później. W 1994 roku wygrał 44. Festiwal Piosenki Włoskiej w San Remo wykonując “Il mare calmo della sera”

Fenomen na skalę światową

Bocelli sprzedał ponad 75 milionów egzemplarzy swoich płyt. Co ciekawe jego albumy znajdowały się na szczytach list przebojów muzyki pop, zostawiając daleko w tyle gwiazdy wykonujące muzykę z tego gatunku.  

Jego talent jest fenomenem na skalę światową. Wielcy artyści zachwycają się głosem tenora. Piosenkarka Céline Dion, powiedziała kiedyś: „Jeśli Bóg miałby śpiewający głos, musiałby brzmieć jak Andrea Bocelli”.

W ubiegłym podczas koncertu na Stadionie Narodowym w Warszawie w jednej z piosenek na scenie pojawił się syn słynnego tenora – Matteo, który odziedziczył talent po ojcu. 

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Pogodny Poranek jest… w lesie (też na YT)

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >