Znamy go z roli „Dudusia”. Co dziś robi Filip Łobodziński?  - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Znamy go z roli „Dudusia”. Co dziś robi Filip Łobodziński? 

Znamy go z roli „Dudusia”. Co dziś robi Filip Łobodziński? 

Filip Łobodziński jako aktor debiutował już wieku 8 lat. Był niekwestionowaną gwiazdą kina dziecięcego. Czym dziś zajmuje się serialowy „Duduś”? 

,

Filip Łobodziński urodził się 24 marca 1959 w Warszawie, gdzie mieszka do dziś. W stolicy ukończył VI Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Reytana i iberystykę na Uniwersytecie Warszawskim. Mimo iż Filip Łobodziński był dobrze rokującym dziecięcym aktorem, postanowił porzucić grę i zajął się czymś innym. Show-biznes i wielka sława zupełnie go nie interesowały.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Dziecięca gwiazda

Filip Łobodziński debiutował w 1970 roku rolą Karola Matulaka w dramat psychologiczno-obyczajowy dla młodzieży „Abel, twój brat” w reżyserii Janusza Nasfetera. Potem posypały się kolejne propozycje. Zaledwie rok później zagrał rolę, która na zawsze odmieniła jego karierę i znacząco wpłynęła na jego życie. Mowa tu oczywiście o słynnym Janusz Fąferski, czyli „Dudusiu”, w którego wcielił się w popularnym serialu dla dzieci i młodzieży „Podróż za jeden uśmiech”.

Zobacz także: Była kultową postacią w „Koglu-moglu”. Ewa Kasprzyk nie zagra w kolejnej części produkcji

Popularność serialu sprawiła, że następnie powstała wersja filmowa przygód dwóch chłopców, którzy bez pieniędzy wybierają się w podróż nad morze.  

Łobodziński później został obsadzony w roli Julka Seratowicza w serialu wyreżyserowanym przez Stanisława Jędrykę – „Stawiam na Tolka Banana”.

Zobacz także: Quiz. Tylko weterani muzyki będą znać odpowiedzi na te pytania. Wynik 8/10 to mus!

Co dziś robi słynny „Duduś”?

Jego zamiłowanie do języków sprawiło, że od 1995 roku na stałe zajmuje się tłumaczeniami. Napisał także dwa hiszpańskojęzyczne teksty piosenek dla słynnej śpiewaczki operowej – Małgorzaty Walewskiej. Łobodziński jest autorem wielu tłumaczeń z języka hiszpańskiego. 

Od 1988 roku jest również aktywnym dziennikarzem. Pierwsze kroki w tej branży stawiał jako dziennikarz muzyczny w miesięcznikach „Non Stop” i „Rock’n’Roll”, współpracował także z „Machiną”

Zobacz także: Andrea Bocelli – tenor odkryty przez gwiazdę rocka. Mistrz opery obchodzi urodziny

Zainteresowanie muzyką sprawiło, iż podczas studiów wraz z kolegą – Jarosławem Gugałą założył zespół pod nazwą Zespół Reprezentacyjny. Łobodziński pełni w nim rolę gitarzysty i wokalisty, a formacja wykonuje piosenki katalońskiego barda Lluisa Llacha

Życie go nie oszczędzało. W 2015 roku przeżył osobistą tragedię. Jego młodsza córka Maria zmarła w wieku 21 lat po długiej walce z glejakiem. Łobodziński przyznał w wywiadach, że to zdarzenie bardzo nim wstrząsnęło.

Czy kiedyś jeszcze zobaczymy Filipa Łobodzińskiego na szklanym ekranie? Tego nie wie nikt. Na ten moment Łobodziński po ponad trzydziestoletniej przerwie pojawił się jedynie w jednej produkcji. W 2009 wystąpił w krótkometrażowym filmie „Groby”. Zdaje się, że obecnie koncentruje się gównie na swojej pracy dziennikarskiej. 

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

 

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >