Zamknięte szlaki w Tatrach. Gdzie sprawdzić, które szlaki są zamknięte? - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Zamknięte szlaki w Tatrach. Gdzie sprawdzić, które szlaki są zamknięte?

Zamknięte szlaki w Tatrach. Gdzie sprawdzić, które szlaki są zamknięte?

Zamknięte szlaki w Tatrach mogą pokrzyżować plany na spędzenie czasu w górach. Warto więc wiedzieć, którymi drogami z różnych przyczyn nie da się przejść. Gdzie sprawdzić, które szlaki w Tatrach są zamknięte?

O zamkniętych szlakach w Tatrach i wszelkich utrudnieniach dla turystów informuje na swojej stronie internetowej Tatrzański Park Narodowy.

Zamknięte szlaki w Tatrach: komunikaty

TPN wydaje specjalne komunikaty turystyczne. Warto na bieżąco sprawdzać stronę i czytać aktualizacje przed wyruszeniem na szlak. To ważne – między innymi dlatego, że sytuacja pogodowa czy stan szlaków mogą być kluczowe dla naszego bezpieczeństwa w górach.

Zobacz także: Pełnia Księżyca w lipcu. Kiedy Pełnia Koźlego Księżyca 2023?

Komunikat Tatrzańskiego Parku Narodowego, 12 czerwca 2023

Tatrzański Park Narodowy na dzień 12 czerwca wydał następujący komunikat:

W wyższych partiach Tatr, w wielu miejscach zalega jeszcze śnieg. Dotyczy to zwłaszcza Tatr Wysokich. W godzinach porannych oraz w miejscach zacienionych jest on twardy i zmrożony, natomiast w południe może robić się mokry i grząski. Poruszanie się w takich warunkach wymaga doświadczenia w zimowej turystyce górskiej i posiadania odpowiedniego sprzętu – raki (nie raczki!), czekan, kask – wraz z umiejętnością posługiwania się nim. W miejscach występowania śniegu należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ jest bardzo ślisko, a poślizgnięcie się w stromym terenie grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem. Dodatkowe utrudnienie stanowi dziś silny wiatr. Z powodu opadów deszczu, na leśnych odcinkach szlaków jest mokro i występuje błoto oraz kałuże, a stan wody w potokach i jeziorach jest podwyższony. Miejscami jest ślisko.

Zobacz także: Najpiękniejsze plaże w Polsce [10 najpiękniejszych miejsc nad Bałtykiem]

Informacje o warunkach na szlakach

Aktualne informacje na temat warunków na tatrzańskich szlakach przekazuje też Punkt Informacji Turystycznej, znajdujący się przy rondzie im. Jana Pawła II (tzw. rondo kuźnickie) w Zakopanem. Punkt otwarty jest codziennie w godzinach 7.30–16.15. Z punktem można także kontaktować się telefonicznie: 18 20 23 300 lub mailowo: infotur@tpn.pl.

Zobacz także: Srogie kary dla palaczy zagranicą. Idą w dziesiątki tysięcy złotych!

Szukasz chwili wytchnienia? Zrób sobie przerwę i włącz Radio Pogoda! 

Zygmunt Chajzer i Asia Kruk oceniają propozycję najdroższej pizzy na świecie.

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >