Telefon szybko się rozładowuje? Wystarczy, że zastosujesz te triki! - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Telefon szybko się rozładowuje? Wystarczy, że zastosujesz te triki!

Telefon szybko się rozładowuje? Wystarczy, że zastosujesz te triki!

Widzę, że nerwowo spojrzałeś na telefon komórkowy. Pewnie znów trzeba będzie podładować baterię. Przecież producenci zapewniają, że jest bardziej pojemna i wytrzyma większą liczbę cykli ładowania. To o co chodzi? Wiktor Niedzicki, czyli „Technicznie proste”.

,

Baterie są coraz lepsze, o czym wspominałem już parę razy. Są lepsze także dzięki polskim naukowcom. A jednak zwykle wieczorem podłączamy telefon do ładowarki. Rano bateria będzie wskazywała 100% naładowania. A wieczorem będzie bliska rozładowania?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Posłuchaj całego podcastu „Technicznie proste” Wiktora Niedzickiego:

Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij TUTAJ i posłuchaj wszystkich odcinków programu Wiktora Niedzickiego „Technicznie proste”

Co zużywa najwięcej baterii w telefonie?

Lata temu telefon służył tylko do telefonowania, ewentualnie wysyłania wiadomości tekstowych. Baterię ładowaliśmy co 2-3 dni. A dziś? Korzystamy z setek aplikacji. Wszystkie są zasilane z baterii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Po to, by lepiej widzieć, rozjaśniamy ekran. A jaśniejszy ekran zużywa sporo energii. Może czasem warto zmniejszyć tę jasność. W słabiej oświetlonym pokoju wszystko będzie wystarczająco dobrze widoczne. Można włączyć opcję dostosowywania jasności do otoczenia. Oszczędzimy energię.

Zobacz także: Wybuchł pożar? Sprawdź, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo! [LISTA ZASAD]

Jak oszczędzać zużycie baterii?

W ustawieniach (to takie zębate kółeczko) można włączyć tryb oszczędzania baterii. To da kolejne oszczędności.

Wydaje się, że najwięcej energii pochłaniają aplikacje działające w tle. Na przykład mamy ustawioną lokalizację. Telefon często kontaktuje się ze stacjami bazowymi. Jeśli zatem nie wybieramy się w podróż, można lokalizację wyłączyć. Naładowana bateria wystarczy na dłużej. Sprawdziłem, różnica jest naprawdę spora. A przy okazji warto przejrzeć wszystkie aplikacje. Te, z których nie korzystamy, warto odinstalować.

Zobacz także: Niewiarygodne, że ma tyle lat! Zaskakujące, jak Zdzisław Wardejn dba o formę

I wreszcie bluetooth. To funkcja, która wykrywa pobliskie urządzenia, korzystając ze skanowania bluetooth. Kiedy jest włączona, telefon będzie w stanie łączyć się ze sprzętem dookoła. Czy zawsze jest nam potrzebna?

Oczywiście, najwięcej energii pochłania zabawa i media społecznościowe. Ale to już inny problem.

Możesz też odwiedzić kanał CiekaWizja na YouTube, na którym Wiktor Niedzicki pokazuje, jak działa świat, prowadzi fascynujące rozmowy z ekspertami oraz prezentuje eksperymenty naukowe, które może wykonać każdy z nas.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Zobacz więcej >