Tak wygląda syn Andrzeja Seweryna. Maximilien poszedł w ślady ojca - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Tak wygląda syn Andrzeja Seweryna. Maximilien poszedł w ślady ojca

Tak wygląda syn Andrzeja Seweryna. Maximilien poszedł w ślady ojca

Andrzej Seweryn pojawił się ostatnio na premierze nowego filmu Jana Holoubka. Na czerwonym dywanie towarzyszył mu jego najmłodszy syn. Kim jest 33-latek?

Andrzej Seweryn jest jednym z najbardziej znanych i cenionych polskich aktorów. Gwiazdor jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Na deskach teatru zadebiutował w 1968 roku. Największą sławę zyskał dzięki licznym rolom w filmach – wystąpił między innymi w „Ziemi obiecanej”, „Dyrygencie” i „Panu Tadeuszu” Andrzeja Wajdy, „Różyczce” Jana Kidawy-Błońskiego i „Ostatniej rodzinie” Jana Matuszyńskiego.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Dzieci poszły za wzorem ojca

Andrzej Seweryn aż pięciokrotnie był żonaty. Aktor doczekał się trojga dzieci, które podobnie jak ojciec postanowiły podjąć karierę zawodową w branży filmowej. Najstarsza córka 77-letniego gwiazdora, Maria Seweryn, jest aktorką oraz dyrektorką warszawskiego Och-Teatru, natomiast jego syn, Yann-Baptiste Seweryn, pracuje jak operator filmowy. Jak się okazuje, ścieżkę aktorską obrał także najmłodszy potomek Andrzej Seweryna.

Zobacz także: „Znachor”. Tragiczna historia autora powieści. Był obiektem drwin i pogardy

Ojciec i syn na wielkim ekranie

29 września do kin trafił najnowszy film Jana Holoubka, zatytułowany „Doppelganger. Sobowtór”. W obsadzie produkcji nie zabrakło znanych nazwisk – w thrillerze zagrali między innymi Jakub Gierszał, Tomasz Schuchardt, Katarzyna Herman oraz Andrzej Seweryn. U boku znanego ojca na ekranie pojawił się również jego syn. Maximilien Seweryn wcielił się w filmie w rolę dziennikarza, Pierre’a. Aktorzy pozowali również wspólnie na czerwonym dywanie.

Zobacz także: Karel Gott – człowiek o złotym głosie i sercu. Tego nie wiecie o „Słowiku” z Pragi!

Kim jest Maximilien Seweryn?

Najmłodszy syn Andrzeja Seweryna przyszedł na świat w 1989 roku. Jego matką jest libańska aktorka, Mireille Maalouf. Młody aktor wychowywał się we Francji i nigdy nie nauczył się języka polskiego. 33-latek ma już na swoim koncie pierwsze role filmowe: wystąpił w „Zemście” Andrzeja Wajdy i w „Antygonie”, wyreżyserowanej przez jego ojca, a także we francuskim dramacie „Sierota”. Czy młodego aktora czeka kariera na miarę ojca?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >