Sławę przyniósł jej „Czterdziestolatek”. Anna Seniuk czarowała wdziękiem - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Sławę przyniósł jej „Czterdziestolatek”. Anna Seniuk czarowała wdziękiem

Sławę przyniósł jej „Czterdziestolatek”. Anna Seniuk czarowała wdziękiem

Anna Seniuk to jedna z najsłynniejszych gwiazd polskiego kina i teatru. Popularność zyskała jako serialowa Magda Karwowska z „Czterdziestolatka”. Dziś aktorka świętuje swoje 81 urodziny. Z tej okazji przypominamy najciekawsze fakty z jej życiorysu.

Anna Seniuk przyszła na świat 17 listopada 1942 roku w Stanisławowie. Dzieciństwo spędziła w Krzeszowicach, Jawiszowicach i w Zatorze pod Oświęcimiem. W końcu przeprowadziła się do Krakowa, gdzie ukończyła liceum, a następnie studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Niewiele brakowało, a nigdy nie zobaczylibyśmy jej na ekranie. Gwiazda początkowo planowała bowiem uczyć się w zakresie konserwacji zabytków bądź historii sztuki. Ostatecznie jej wybór padł jednak na aktorstwo.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

To ona zagrała Magdę Karwowską

Tuż po ukończeniu studiów Anna Seniuk zaczęła grać w teatrze. Pierwszym przedstawieniem, w jakim wystąpiła, była sztuka „Wariatka z Chaillot” autorstwa Jeana Giraudoux. Choć w ciągu swojej długoletniej kariery aktorka wcielała się w wiele ról, największą popularność zdobyła jako Magda Karwowska, czyli żona główna bohatera kultowego serialu Jerzego Gruzy pod tytułem „Czterdziestolatek”. To właśnie ta postać sprawiła, że do gwiazdy zaczęły wzdychać tysiące mężczyzn.

Zobacz także: Janusz Morgenstern mierzył się z traumą. Ten film wiele go kosztował

Burzliwe życie uczuciowe aktorki

Nim Anna Seniuk poznała swojego przyszłego męża, zdążyła już przyjąć oświadczyny innego mężczyzny. Kiedy jednak w życiu aktorki pojawił się Maciej Małecki, wszystko się zmieniło. To właśnie słynny pianista i kompozytor skradł serce gwiazdy. Początkowo para ukrywała się jednak przed byłym narzeczonym serialowej Karwowskiej, ponieważ ten nie mógł pogodzić się z odrzuceniem. Co więcej, zdarzało mu się godzinami koczować pod oknami aktorki.

Któregoś razu między Małeckim i byłym partnerem Seniuk doszło do szarpaniny. Wszystko dlatego, że dawny narzeczony wtargnął do mieszkania aktorki i próbował zaatakować jej nową miłość. Szczęśliwie nic poważnego się nie stało.

Anna Seniuk i Maciej Małecki doczekali się dwojga dzieci: Grzegorza, który podobnie jak matka został aktorem oraz Magdaleny, zajmującej się reżyserią i pisaniem tekstów. Niestety przez zazdrość kompozytora o sukcesy żony małżeństwo się rozpadło.

Zobacz także: Ewa Szykulska trafiła na SOR. Niepokojące wieści na temat zdrowia aktorki

Anna Seniuk walczyła z nowotworem. Teraz chce przestrzec innych

Trzydzieści lat temu Anna Seniuk stanęła oko w oko ze straszną diagnozą. Aktorka zachorowała na nowotwór. Choć wieść o chorobie bardzo ją przeraziła, przez długi czas nie podzieliła się z nią ze swoimi najbliższymi ani koleżankami i kolegami po fachu.

To był 1993 rok. Wieczór. Byłam chyba w kąpieli czy po ką­pieli, wycierałam się i wtedy odkryłam guz. Pomyślałam: to może być rak. Zrobiło mi się słabo. Długo stałam w łazience i nie mogłam wyjść. Wiedziałam, że jak wyjdę, to będę już zupełnie inną kobietą, dlatego chciałam jakoś przedłużyć ten moment przekroczenia progu, dosłownie i w przenoś­ni. W końcu wyszłam z tą moją tajemnicą, nikomu nic nie mówiąc. Następnego dnia zadzwoniłam tylko do koleżan­ki, która miała męża lekarza, i za parę dni zostałam umó­wiona w szpitalu onkologicznym – opowiadała aktorka w wywiadzie ze swoją córką, opublikowanym w książce „Anna Seniuk. Nietypowa baba jestem”.

Wkrótce onkolog, do którego udała się gwiazda, poradził jej, aby usunąć pierś. Niedługo później Anna Seniuk przeszła operację. Zaledwie miesiąc później aktorka wróciła na plan zdjęciowy. Po latach wciąż przypomina kobietom, jak ważne są regularne badania i profilaktyka. Właśnie dzięki nim udało jej się pokonać chorobę.

Zobacz także: Kolejne święta w Grabinie? To wydarzy się w odcinku specjalnym „M jak miłość”

Czy podobał Ci się serial „Czterdziestolatek”?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >