Prequel „Sami swoi”: obsada, aktorzy, reżyser [Sprawdź!]
Strona główna » To nie żart! Będzie nowy film „Sami swoi”. Kto zagra Kargula i Pawlaka?

To nie żart! Będzie nowy film „Sami swoi”. Kto zagra Kargula i Pawlaka?

,

Powstaje prequel jednej z najpopularniejszych polskich komedii. Dowiedz się, kto zagra Kargula, a kto Pawlaka w nowym filmie z cyklu „Sami swoi”. Wyjaśniamy też, który znany aktor wyreżyseruje film oraz o czym będzie on opowiadał.

Sami swoi” to jedna z najpopularniejszych komedii w historii polskiego kina. Film Sylwestra Chęcińskiego zyskał taką popularność, że doczekał się dwóch kontynuacji: „Nie ma mocnych” oraz „Kochaj albo rzuć”. Teraz dowiadujemy się, że właśnie powstaje kolejna część sagi Kargulów i Pawlaków – tym razem będzie to prequel!

Sprawdź też: „Sami swoi” – najlepsze cytaty z filmu

Prequel „Sami swoi” – o co chodzi?

Jak donoszą media (Interia, naEKRANIE.pl i „Super Express”), ruszyły już zdjęcia do nowej wersji komedii „Sami swoi”. Tym razem będzie to prequel, czyli produkcja opowiadająca o wydarzeniach wcześniejszych niż te, które powszechnie znamy z poprzednich komedii przybliżających perypetie dwóch skłóconych rodzin.

Scenariusz do nowego filmu napisał Andrzej Mularczyk – pisarz i scenarzysta, który odpowiada za pierwszą i trzecią część komediowej sagi. Najnowszy film będzie ekranizacją jego powieści „Czyim ja życiem żyłem”. Poznamy w nim losy Kargulów i Pawlaków, zanim jeszcze trafili z Kresów na Ziemie Odzyskane.

Film wyreżyseruje znany aktor Artur Żmijewski – znany między innymi z roli dociekliwego księdza rozwiązującego kryminalne zagadki w serialu „Ojciec Mateusz”. Choć już zdarzało mu się stawać po drugiej stronie kamery, to będzie to jego debiut jako reżysera filmu pełnometrażowego.

Spróbuj swoich sił: Quiz: Jak dobrze znasz film „Sami swoi”?

Kargul i Pawlak – aktorzy

Dla tych, którzy nie mogą się doczekać informacji na temat tego, kto zagra Kargula i Pawlaka, czyli dwóch najsłynniejszych skłóconych ze sobą sąsiadów mamy dobre informacje – w te role wcielą się aktorzy, którzy znają się na rzeczy. Jak donosi „Super Express”, Pawlaka ma zagrać Zbigniew Zamachowski a Kargula – Mirosław Baka. Oprócz nich w filmie mają się pojawić też między innymi: Anna Dymna, Wojciech Malajkat, Adam Ferency czy Paulina Gałązka.

Zdjęcia do prequelu „Samych swoich” rozpoczęły się w lutym. Film powstaje w Parku Etnograficznym w Tokarni nieopodal Kielc. To właśnie tamtejszy skansen scenografowie przekształcili w filmowe Krużewniki, które będą tłem rodzącej się niechęci między dwoma zwaśnionymi rodami Kargulów i Pawlaków.

Zobacz: Quiz walentynkowy: Jak dobrze znasz polskie filmy i piosenki o miłości? [Uwaga: Trudny!]

„Sami swoi” – kultowa komedia Sylwestra Chęcińskiego

Oryginalna komedia oraz jej dwie kontynuacje do dziś cieszą się niesłabnącą popularnością wśród polskiej widowni. Film Sylwestra Chęcińskiego z 1967 roku opowiadał o rodzinach Kargulów i Pawlaków, które pałają do siebie nienawiścią, od chwili kiedy jeden z chłopów zaorał głęboki na „trzy palce” kawałek pola sąsiadów.

Ten drobny incydent przerodził się w prawdziwie sąsiedzką wojnę. Jednak nieoczekiwanie dzieci zwaśnionych głów rodzin zakochują się w sobie, co doprowadza do wielu komicznych sytuacji oraz zmusza zacietrzewionych Kargula i Pawlaka do wybrania, co jest ważniejsze: własny upór, czy szczęście swoich dzieci?

Kiedy premiera prequela „Samych swoich”?

Zdjęcia do nowego filmu jeszcze się nie zakończyły. Jeśli nie nastąpią znaczące opóźnienia, to według doniesień prasowych film może trafić do polskich kin w przyszłym roku.

Szukasz chwili wytchnienia? Zrób sobie przerwę i włącz Radio Pogoda!

Może Cię zainteresować:

Komentarze

Jedna odpowiedź do „To nie żart! Będzie nowy film „Sami swoi”. Kto zagra Kargula i Pawlaka?”

  1. Awatar EDI
    EDI

    Myślę że doskonale w rolę PAWLAKA nadaje się AKTOR : TADEUSZ CHUDECKI natomiast w postać KARGULA wcieliłby się WIKTOR ZBOROWSKI.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >