Podbiła nasze serca jako Alutka. Co dziś porabia Joanna Trzepiecińska? - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Podbiła nasze serca jako Alutka. Co dziś porabia Joanna Trzepiecińska?

Podbiła nasze serca jako Alutka. Co dziś porabia Joanna Trzepiecińska?

„Rodzina zastępcza” była jednym z najpopularniejszych polskich seriali. Wszyscy znamy z niego postać Alutki. Jak dziś wygląda odrywająca tę rolę Joanna Trzepiecińska?

„Rodzina zastępcza” gościła na antenie Polsatu od 1999 r. przez kolejną dekadę. W tym czasie zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków. Jedną z głównych postaci w tym obyczajowo-komediowym serialu była Alicja Kossoń, znana szerzej jako Alutka. W tę rolę wcielała się Joanna Trzepiecińska.  

Zobacz także: Szczere wyznanie Kożuchowskiej nt. macierzyństwa. „Zawalczyłam o to”

Kariera Joanny Trzepiecińskiej 

To rola Alutki – niespełnionej artystki z wiecznymi migrenami, która była żoną producenta filmowego Jędruli – zapewniła Joannie Trzepiecińskiej największą popularność. W istocie jednak już wcześniej cieszyła się sporym uznaniem w środowisku.  

Filmografia 58-letniej aktorki jest dość bogata. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie zagrała m.in. w takich filmach jak „Obywatel świata”, „Papierowe małżeństwo” czy „Nad rzeką, której nie ma” (z rolę w nim była nominowana do Złotych Lwów). Jest też aktorką dubbingową i piosenkarką. 

Po tym, jak skończyła się „Rodzina zastępcza”, Trzepiecińska rzadko pojawiała się na małym i wielkim ekranie. Czasem występowała w epizodach w „Ojcu Mateuszu” czy „Na dobre i na złe”. Aktorka obecnie o wiele częściej udziela się na deskach teatru (głównie Teatru Polskiego), czyli swojej pierwszej miłości.  

Jeśli jest jakiś niedosyt, to jest pytanie nie do mnie, ale do producentów i scenarzystów. Natomiast ja się w tym czasie nie nudzę. Cały czas jestem zajęta, tylko gdzie indziej. Nigdy nie przestałam intensywnie pracować – mówiła w „Dzień dobry TVN” o swoich występach w teatrze. 

Zobacz także: Natalia Kukulska uhonorowała pamięć ojca. Jarosław Kukulski zmarł 13 lat temu

Tak wygląda dziś Joanna Trzepiecińska 

Trzepiecińska od zawsze wyróżniała się nieprzeciętną urodą. Choć lata mijają, ona wciąż wygląda bardzo ładnie. W mediach społecznościowych, w tym na Instagramie, można zobaczyć liczne nowe zdjęcia serialowej Alutki. 

Poza tym gwiazdę można było oglądać w zeszłym roku jako jurorkę w programie „Mask Singer” na TVN.

Zobacz także: Mieszkanie Elżbiety Dmoch w remoncie. Wyjątkowa wanna stanie w łazience

We wrześniu aktorka zachwycała również podczas prezentacji nowego sezonu teatralnego Sceny Relax w Warszawie. Ze swoimi gęstymi lokami i kwiecistą sukienką prezentowała się niemal tak samo jak w zakończonej 14 lat temu „Rodzinie zastępczej”.  

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >