Niezwykły zawód powstał w Japonii. Ekspertka uczy, jak się uśmiechać
Strona główna » Niezwykły zawód powstał w Japonii. Ekspertka uczy, jak się uśmiechać

Niezwykły zawód powstał w Japonii. Ekspertka uczy, jak się uśmiechać

,

Czy uśmiechu można się nauczyć? Okazuje się, że tak! Co więcej, w Japonii można zgłosić się do profesjonalnej nauczycielki uśmiechu. Jest nią Keiko Kawano, która udziela lekcji Japończykom z tego, jak wykonać idealny uśmiech. Co poleca swoim klientom? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o tym niezwykłym zawodzie.

Keiko Kawano to profesjonalna nauczycielka uśmiechu. Może wydawać się do niezwykle dziwne, ale okazuje się, że jest wielu chętnych do wzięcia udziału w takich lekcjach. Jak zauważa sama nauczycielka:

Kulturowo uśmiech oznacza, że nie trzymam broni i nie jestem dla ciebie zagrożeniem. Myślę, że ludzie coraz bardziej potrzebują się uśmiechać.

Zobacz także: Do życia napędza go miłość. Kogo kocha Andrzej Rybiński?

Pomysł to efekt pandemii

Trwająca kilka lat pandemia koronawirusa wymusiła na ludziach noszenie maseczek zakrywających usta i nos. W wielu krajach obowiązek ten został zniesiony. Podobnie jest w Japonii, mimo to ponad połowa mieszkańców wciąż nosi maseczki. Kawano uważa, że jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest wygoda.

Kobiety nie muszą się malować, a mężczyźni golić. Warto też dodać, że w wielu krajach azjatyckich, w tym Japonii, noszenie maseczek było popularne jeszcze przed wybuchem pandemii. Kulturowo jest uznane, że podczas choroby należy zakrywać twarz, by zmniejszyć ryzyko zakażenia innych osób.

Zobacz także: Była gwiazdą „Dynastii”. Tak wygląda dziś Linda Evans, serialowa Krystle

Kilka kroków do idealnego uśmiechu

Zapewne nigdy nie zastanawialiście się, jak się poprawnie uśmiechać? Większość z nas robi to przecież naturalnie, bez żadnej zbędnej analizy. Okazało się jednak, że idealny uśmiech należy wykonać według odpowiednich kroków.

Kawano opracowała autorską metodę uśmiechu, którą nazwała “Hollywood Style Smiling Technique”. Według niej, aby poprawnie się uśmiechnąć, należy najpierw uśmiechnąć się ustami, później policzkami, kończąc na oczach. Technika ta obejmuje kształtowanie krawędzi ust, “okrągłe policzki” oraz “księżycowe oczy”.

Ma to powodować odsłonięcie górnych zębów i w efekcie wykonanie perfekcyjnego uśmiechu. Uczniowie Kawano korzystają ze specjalnej aplikacji, która ocenia, czy udało im się uśmiechnąć w prawidłowy sposób.

Zobacz także: Papież Franciszek trafił do szpitala. Czeka go operacja

Cena za lekcję uśmiechu

Keiko Kawano założyła szkołę uśmiechu w 2017 roku, nazwała ją “Egaoiku”, co można przetłumaczyć jako “edukacja uśmiechu”. Od tamtej pory przeszkoliła inne osoby, by również mogły udzielać lekcji. Obecnie 23 osoby są trenerami z ramienia Kawano i uczą innych ludzi na terenie całej Japonii.

W wyniku noszenia maseczek przez Japończyków, wzrosło zapotrzebowanie na takie lekcje. Do Kawano zgłaszają się nie tylko osoby prywatne, lecz także lokalne samorządy czy korporacje. Taka lekcja uśmiechu kosztuje 55 dolarów za godzinę, co daje ok. 230 złotych. Czy to dużo, jak za lekcję czegoś tak potrzebnego, jak uśmiech?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >