Nie żyje Barbara Stesłowicz-Biały. Grała w serialu "Czterej pancerni i pies" - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Nie żyje Barbara Stesłowicz-Biały. Grała w serialu „Czterej pancerni i pies”

Nie żyje Barbara Stesłowicz-Biały. Grała w serialu „Czterej pancerni i pies”

Barbara Stesłowicz-Biały nie żyje. Aktorka znana m.in. z produkcji „Czterej pancerni i pies” czy „Morderca zostawia ślad” w chwili śmierci miała 87 lat. O jej odejściu poinformowali przedstawiciele Związku Artystów Scen Polskich.

Barbara Stesłowicz-Biały odeszła 24 października 2023 roku w wieku 87 lat. Dzień później o zdarzeniu poinformował Związek Artystów Scen Polskich (ZASP). Twórcy oświadczenia na temat śmierci gwiazdy nie kryli, że czują wielki smutek.

Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że odeszła aktorka — Barbara Stesłowicz-Biały — czytamy na stronie Związku Artystów Scen Polskich na Facebooku.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Nie żyje Barbara Stesłowicz-Biały

Barbara Stesłowicz-Biały była znana nie tylko z ekranów telewizyjnych i kinowych, ale także — desek teatralnych. Na koncie miała współpracę m.in. z Teatrem Dolnośląskim, Teatrem Rozmaitości we Wrocławiu, Teatrem Bagatela czy Teatrem Ludowym w Krakowie.

Zobacz także: Grzegorz Damięcki o miłości do ludzi z pasją i „filozofii na swój własny użytek”

Aktorka pozostawała mocno zaangażowana w działalność ZASP. Fani wspominają Barbarę Stesłowicz-Biały nie tylko jako wielką profesjonalistkę, ale także pełną temperamentu i wdzięku kobietę.

Barbara Stesłowicz to ważna aktorka mojego dzieciństwa i wczesnej młodości. Też chciałam jak ona mówić językiem Aleksandra Fredry. Pełna temperamentu, mocy głosu i wdzięku. Pani Basiu, dzięki wielkie. Pamiętam — czytamy pod komunikatem o śmierci aktorki na Facebooku.

Zobacz także: Mira Kubasińska zachwycała głosem. Wokalistka Breakoutu miała złote serce

Barbara Stesłowicz-Biały debiutowała w kultowym serialu „Czterej pancerni i pies”. Początkującej wówczas aktorce powierzono rolę radzieckiej żołnierki o imieniu Tamara.

Zobacz także: Laura Łącz została oszukana. Zwróciła się o pomoc do Elżbiety Jaworowicz

Aktorka pojawiała się także na srebrnym ekranie. Wystąpiła m.in. w filmach „Bumerang”,”Morderca zostawia ślad” czy „Dulscy”.

Zasługi aktorki docenili nie tylko widzowie czy krytycy, lecz także — polski rząd. W 2008 roku Stesłowicz-Biały otrzymała Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze — Gloria Artis”, a rok później wyróżniono ją Medalem „Honoris Gratia”.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >