Grzegorz Damięcki o miłości do ludzi z pasją i "filozofii na swój własny użytek" - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Grzegorz Damięcki o miłości do ludzi z pasją i „filozofii na swój własny użytek”

Grzegorz Damięcki o miłości do ludzi z pasją i „filozofii na swój własny użytek”

Grzegorz Damięcki to jeden z najbardziej lubianych, a zarazem utalentowanych polskich aktorów. Regularnie pojawia się w nowych filmach i serialach. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę, że talent odziedziczył po przodkach, którzy również zajmowali się graniem. Nic dziwnego, że sam Damięcki uwielbia ludzi z pasją.

,

Audycję „Gość Radia Pogoda” tradycyjnie poprowadziła Anna Stachowska. W pierwszej kolejności na tapet wzięto temat miłości, jaką Grzegorz Damięcki darzy innych ludzi — szczególnie tych, którzy odznaczają się talentem i pasją. Chętnie zaprasza ich do współpracy nad kolejnymi kreatywnymi projektami. Dlaczego właśnie pasjonatów darzy tak wielką estymą?

Zobacz także: Tadeusz Sznuk drży o swoje zdrowie. To wyjawił uczestnik „1 z 10”

No to jest chyba, oprócz literatury, która powinna spełniać pewne wymogi, które wobec niej mam, to jest kluczowe, żeby to był ktoś, kto pracuje dlatego, że bardzo potrzebuje się w tej pracy znaleźć. Nie tylko z powodów finansowych, ale właśnie — także z powodu tej pasji! — wyjaśnił Grzegorz Damięcki w audycji dla Radia Pogoda. (…) — Myślę, że jest to filozofia na mój własny użytek, ale myślę, że jest w miarę zdrowa i ma „ręce i nogi” — dodał, tłumacząc, że kiedy aktorstwo przestanie dawać mu radość tworzenia, poszuka innego zajęcia.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Grzegorz Damięcki, melancholijny wrażliwiec z aktorskiej rodziny

Grzegorz Damięcki zwierzył się również, że chociaż osobom z zewnątrz może wydawać się energicznym i przebojowym, w rzeczywistości posiada zupełnie inne usposobienie. Jest introwertykiem ze skłonnością do stanów depresyjnych, z którymi jednak próbuje walczyć, szukając odrobiny radości w każdej dziedzinie życia.

Zobacz także: Quiz. Jak dobrze pamiętasz PRL? 8/12 to plan minimum

Potrafię być depresyjny i introwertyczny, w związku z tym szukam łapczywie tych wszystkich momentów jasnych, pełnych powietrza i słońca — i to we wszystkich dziedzinach życia, jakie po prostu przychodzą do głowy — wyjaśnił Grzegorz Damięcki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Grzegorzem Damięckim!

Zobacz także: Gdy złamał jej serce, Halamy szukała cała Polska. Losy najsłynniejszej przedwojennej tancerki

Często nawet najwięksi fani Grzegorza Damięckiego nie zdają sobie sprawy, że nie jest pierwszym, ani nawet drugim aktorem w swojej rodzinie. Wręcz przeciwnie, pochodzi z prawdziwego artystycznego klanu. Jest synem reżyserki Barbary Borys-Damięckiej i aktora Damiana Damięckiego. Jego dziadkami była para aktorów Irena i Dobiesław Damięccy, wujem aktor Maciej Damięcki, a bratem stryjecznym aktorzy Matylda i Mateusz Damięccy.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >