Najzabawniejsze nazwy miejscowości na świecie [TOP 20] - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Najzabawniejsze nazwy miejscowości na świecie [TOP 20]

Najzabawniejsze nazwy miejscowości na świecie [TOP 20]

Poznaj najdziwniejsze i najzabawniejsze nazwy miejscowości na świecie. Przedstawiamy często absurdalne, ale prawdziwie nazwy miast i miasteczek na Ziemi.

W różnych krajach nazwy całkowicie pozbawione dwuznaczności dla odwiedzających te miejscowości osób mogą być źródłem nieustannej radości. Wystarczy wspomnieć na przykład niepozorną austriacką wioskę Fucking, która z powodu najazdu turystów robiących sobie zdjęcia pod tablicą z jej nazwą. Władze miejscowości musiały w końcu się poddać i zmienić liczącą setki lat nazwę. Na szczęście na całym świecie zostały jeszcze miejsca, które zachowały swoją nazwę, dzięki czemu dostarczają nam uciechy do dzisiaj.

Poniżej prezentujemy najśmieszniejsze nazwy miejscowości na świecie:

Banana

Jeśli macie ochotę odwiedzić miejscowość o nazwie „banan”, wystarczy że wybierzecie się w podróż na wyspę Kiritimati w Kiribati lub do Australii, gdzie miasteczko o tej samej nazwie znajduje się w stanie Queensland.

Batman

To autentyczna nazwa tureckiego miasta znajdującego się w południowo-wschodniej części Anatolii. Co ciekawe, burmistrz miasta swego czasu groził pozwem twórcom filmowej trylogii o komiksowym bohaterze, twierdząc że „jest tylko jeden Batman!”. Ostatecznie żadnego pozwu nie złożył.

Bird-in-Hand

Miejscowość znajduje się w amerykańskim stanie Pennsylvania i jej nazwa w tłumaczeniu oznacza „Lepszy wróbel w garści”. Na razie nic nam nie wiadomo, by inne miasteczko nazywało się „Gołąb na dachu”.

Cheesequake

Inne amerykańskie miasteczko na pewno spodobałoby się wielbicielom filmów katastroficznych oraz amatorom produktów mlecznych. Wszystko dlatego, że nazwa miejscowości w amerykańskim stanie New Jersey oznacza Trzęsienie sera.

Crazy Corner

Również Irlandia może pochwalić się wioską o niecodziennej nazwie. Ta mieszcząca się w hrabstwie Westmeath nazywa się Szalony Róg.

Deadhorse

Wioska o nazwie Martwy koń mieści się na Alasce i na stałe mieszka w niej zaledwie około 25-50 osób, jednak w sezonie może w nij mieszkać nawet około 3 tys. ludzi, czyli pracowników platform wiertniczych lub turystów. Uważa się, że miasteczko swoją nazwę zawdzięcza firmie przewozowej Horse Haulers Trucking, która wykonywała dostawy w latach 60. i 70. ubiegłego wieku.

Deixa-o-Resto

W tej portugalskiej wiosce najwyraźniej żyje się z turystów. Tak przynajmniej sugeruje nazwa, którą można przetłumaczyć jako „Zostaw resztę”.

Ding Dong

To miasteczko w amerykańskim stanie Teksas nazwę zawdzięcza malarzowi Cohn Cohen Hooverowi, którego wynajęto żeby pomalował dwa tutejsze dzwony, z których jeden wydawał dźwięk brzmiący „Ding” a drugi „Dong”.

Fleatown

Ta nazwa miejscowości w amerykańskim stanie Ohio raczej nie zachęci zbyt wielu osób do odwiedzin, jeśli dowiedzą się, że oznacza tak naprawdę „Miasto pcheł”.

Gogogogo

To faktyczna nazwa miasta na Madagaskarze. Mieszka w nim około 19,5 tys. osób, z których większość to rolnicy uprawiający głównie kassawę.

Halfway (dawniej: Half.com)

Miasteczko Halfway (czyli: „W połowie drogi”), mieści się w stanie Oregon w USA. Swoją nazwę zawdzięcza temu, że było położone w połowie drogi między miejscowościami Pine i Jim Town. W 1999 roku władze miasteczka zgodziły się na rok zmienić jego nazwę na Half.com, żeby wypromować startup o tej nazwie. W zamian otrzymało 110 tys. dolarów, 20 komputerów do szkół i kilka innych finansowych dodatków od firmy.

Härnösand

Niewielkie miasteczko w Szwecji ma jedną z najbardziej obrazowych nazw. Można ją przetłumaczyć jako: „Tutaj kichnęła kaczka”.

Hungry Horse

Wimy już, że na Alasce jest miejscowość Martwy koń. Jednak nie tylko tam dostrzeżono problemy tych dzielnych zwierząt: w Montanie na mapach znaleźć można wioskę o nazwie Głodny Koń.

Kissing, Bavaria

Trudno nie polubić miasteczka, które każdemu kojarzy się pozytywnie. A nie ma co ukrywać – do tej kategorii na pewno należy niemieckie Kissing (ang. „Całowanie”), położone w Bawarii.

Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch

Ta niecodzienna nazwa miejscowości w Walii oznacza po polsku opis miejsca, w którym się ona znajduje: „Kościół Świętej Marii w dziupli białej leszczyny przy wartkim wirze wodnym oraz Kościół Świętego Tysilio przy czerwonej jaskini”.

Monkey’s Eyebrow

Co prawda amerykański stan Kentucky słynie głównie z tego, że jest stolicą sieci fast-foodu KFC, jednak teraz wiemy już, że znajduje się w nim miejscowość o nazwie „Małpia Brew”.

No Name

Władze tej wioski w stanie Kolorado nie wysiliły się podczas wymyślania jej nazwy, która brzmi po prostu: Bez Nazwy.

Nowhere Else

Antypody to miejsce, w którym teoretycznie wszystko staje na głowie. Nic dziwnego, że można tam natrafić na niezwykłe nazwy miejscowości. Jedna z nich to… Nigdzie Indziej.

Sexi

Kto nie chciałby mieszkać w seksownym miejscu? Taką okazję mają mieszkańcy miasteczka w Peru, w dystrykcie Santa Cruz. Znajduje się ono nieopodal skamieniałego pradawnego lasu Piedra Chamana.

Truth or Consequences

W stanie Nowy Meksyk w USA znajduje się miasteczko o niecodziennej nazwie, którą można przetłumaczyć jako „Prawda lub Konsekwencje”. Co ciekawe, miasteczko wcześniej nazywało się nader zwyczajnie – „Hot Springs”, jednak jego nazwę zmieniono w wyniku radiowego quizu.

Szukasz chwili wytchnienia? Zrób sobie przerwę i włącz Radio Pogoda!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >