Wieś Fucking zmienia nazwę, bo ma dość żartów - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Wieś Fucking zmienia nazwę, bo ma dość żartów

Wieś Fucking zmienia nazwę, bo ma dość żartów

Austriacka miejscowość Fucking ma dość niewybrednych żartów na swój temat i postanowiła zmienić swoją nazwę. Dowiedz się, jak teraz będzie się nazywać.

Niewielka wioska Fucking leży u podnóża austriackich Alp, niecałe 35 km na północ od Salzburga. Tę pięknie położoną malutką mieścinę zamieszkuje niewiele ponad sto osób. Jej nazwa sięga XI wieku, więc trudno zakładać, że założyciele wsi wiedzieli, na co skazują swoich następców.

https://www.youtube.com/watch?v=bawmxQE_Fj0
Z kamerą w miejscowości Fucking. Źródło: YouTube

Każdy chce zobaczyć Fucking

Z powodu swojej specyficznej nazwy Fucking jest uwielbiana przez turystów, którzy uwielbiają robić sobie zdjęcia przy tablicy z nazwą miejscowości. Często dochodziło do kradzieży znaków i trzeba było nawet je wzmocnić, tak by co chwilę nie znikały.

Jako pierwsi uwagę na tę niezwykłą nazwę wsi zwrócili uwagę stacjonujący w okolicy podczas II wojny światowej amerykańscy i brytyjscy żołnierze. Miejscowość wkrótce stała się celem prawdziwych pielgrzymek, organizowano nawet przewozy autobusem, żeby każdy z żonierzy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie przy znaku z nazwą.

Od tego czasu praktycznie każdy turysta przebywający w okolicy niemal za punkt honoru stawia sobie pamiątkową fotografię przy znaku z nazwą „Fucking”, czego dowody bez problemu można znaleźć np. na Instagramie.

Koniec z Fucking

W końcu mieszkańcy zdecydowali, że mają dość idiotycznych żartów na swój temat. Dlatego zdecydowali o zmianie nazwy. Od 1 stycznia 2021 roku wioska będzie się nazywać Fugging. Informację tę potwierdza Andrea Holzner, burmistrz Tarsdorfu, do którego obrębu należy wioska:

„Mogę potwierdzić, że wioska zmieni nazwę. Mieliśmy już dosyć szaleństwa medialnego z tym związanego” – mówi.

Również sami mieszkańcy, znani jako „Fuckingers” mieli serdecznie dość przyjezdnych i ich głupich żartów.

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >