Komedie na zimę, które rozgrzeją każdego
Strona główna » Najlepsze komedie na zimę – co oglądać, gdy za oknem śnieg i mróz

Najlepsze komedie na zimę – co oglądać, gdy za oknem śnieg i mróz

Poznaj najlepsze komedie z zimą w roli głównej. Przedstawiamy wybór 10 filmów, które każdemu poprawią humor w zimowe wieczory.

Gdy za oknem sypie śnieg a termometr wskazuje temperaturę poniżej zera, warto umościć się wygodnie w ciepłym fotelu i może obejrzeć film, który oswoi nas z zimowymi warunkami. Przedstawiamy więc subiektywny wybór 10 komedii w sam raz na tę porę roku. Prezentujemy filmy, które każdego wprowadzą w dobry nastrój.

„101 dalmatyńczyków”

Wzruszająca animacja ze studia Disneya. Kiedy okrutna Cruella DeMon planuje stworzyć płaszcz ze skór dalmatyńczyków, zaczyna skupować albo uprowadzać szczenięta tej rasy. Kiedy porywa kolejne piętnaścioro szczeniąt, ich rodzice – Pongo i Perdia – ruszają na ratunek maluchom.

„Afera poniżej zera”

Mieszkający na Alasce miłośnicy snowboardu: Rick, Luke, Anthony i Pig Pen uwielbiają spędzać całe dnie na śniegu i w towarzystwie pięknych dziewczyn. Kiedy jednak umiera założyciel miasta, a jego syn chce przekształcić miejscowość w turystyczny kurort, beztroski czas chłopaków dobiega końca. Postanawiają zrobić wszystko, żeby zapobiec planowanym zmianom…

„Dwaj zgryźliwi tetrycy”

Jack Lemmon i Walter Matthau grają dwóch starszych panów, którzy od lat bez przerwy sobie dogryzają. Kiedy do ich pokrytego śniegiem miasteczka sprowadza się piękna wdowa, ich rywalizacja osiąga kolejny poziom. W zabieganiu o jej względy sąsiedzi nie cofną się przed niczym.

„Dzień bałwana”

Kiedy niewielkie miasteczko w stanie Nowy Jork zostaje zasypane śniegiem, miejscowe władze zamykają szkoły na jeden dzień, co sprawia że dzieci nie posiadają się ze szczęścia. Kiedy jednak na horyzoncie pojawia się drogowiec ze swoim pługiem, staje się on największym wrogiem dzieci. Postanawiają one zrobić wszystko, żeby drogi jak najdłużej pozostały nieprzejezdne.

„Dzień świstaka”

Zarozumiały i cyniczny prezenter telewizyjnej prognozy pogody Phil (Bill Murray) przyjeżdża do małego miasteczka Punxsutawney, by zrelacjonować lokalne Święto Świstaka i wyrwać się stamtąd jak najszybciej. Gdy jednak budzi się rano, z przerażeniem zauważa, że znów jest Dzień Świstaka, a on jest uwięziony w pętli czasu i musi cały czas przeżywać ten sam dzień od początku. Teraz, uwięziony w czasie, będzie miał okazję skupić się nie tylko na sobie, ale też na pięknej koleżance z pracy, Ricie (Andie MacDowell).

Sprawdź też:

„Epoka lodowcowa”

Podczas tytułowej epoki lodowcowej zwierzęta migrują w poszukiwaniu nowych miejsc do życia. Jednak jedno zwierzę – mamut Manfred – zmierza w przeciwnym kierunku. Spotyka poczciwego leniwca Sida, który postanawia się do niego przyłączyć. Gdy przypadkowo ratują ludzkie dziecko, postanawiają się nim zaopiekować. Wówczas do dwójki dołącza tygrys szablozęby Diego, który ma wobec dziecka jak najgorsze zamiary. Im dłużej jednak podróżuje zresztą grupy, tym bardziej podoba mu się towarzystwo. Wkrótce wspólnie będą musieli stawić czoła śmiertelnemu niebezpieczeństwu…

„Gorączka złota”

Wybitne dzieło Charliego Chaplina, szczytowe osiągnięcie niemego kina i jeden z najlepszych filmów w historii. W 1992 roku Kongres USA wpisał „Gorączkę złota” do Narodowego Rejestru Filmów, jako część dziedzictwa kulturowego Ameryki. Schyłek XIX wieku, czasy gorączki złota w Klondike na Alasce. Jednym z desperatów szukających szczęścia jest tramp (Charlie Chaplin). Podczas burzy śnieżnej chroni się w drewnianej chatce, razem z „Wielkim” Jimem i „Czarnym” Larsenem. Gdy odciętym od świata poszukiwaczom złota głód zagląda w oczy, Larsen wyrusza na poszukiwanie jedzenia. Pozostali dwaj głodują, a im dłużej Jim nie je, tym bardziej mały tramp zaczyna mu się kojarzyć ze smakowitym kurczakiem…

„Na ostrzu”

Doug (D.B. Sweeney) to hokeista słynący z trudnego charakteru, który zmarnował swój potencjał. Pewnego dnia otrzymuje jednak szansę: łyżwiarka figurowa, Kate (Moira Kelly), z powodu kapryśnego charakteru zraziła do siebie kolejnych partnerów. Przed zbliżającymi się igrzyskami zostają łyżwiarską parą i teraz muszą zacząć współpracować, mimo że od początku szczerze się nie znoszą. Jak jednak wszyscy wiemy, kto się czubi, ten się lubi.

„Potężne kaczory”

Młody, samolubny prawnik Gordon Bombay (Emilio Estevez) za kierowanie pod wpływem alkoholu zostaje skazany na prace społeczne, w ramach których ma prowadzić treningi młodzieżowej drużyny hokeja. Pomimo trudnych początków wkrótce udaje mu się zdobyć zaufanie niesfornych dzieciaków i nazywają swój zespół „Potężne kaczory”. Wspólnie mogą powalczyć o najwyższe laury a być może nawet uporają się z dręczącymi ich wspomnieniami.

„Reggae na lodzie”

Inspirowana prawdziwą historią opowieść o jamajskiej drużynie bobslejowej. Czwórka młodych lekkoatletów, prowadzona przez skompromitowanego trenera (John Candy), wbrew wszelkim przeciwnościom losu, wyśmiewani przez innych, „prawdziwych” sportowców, Jamajczycy postanawiają walczyć o wstęp na zimowe igrzyska olimpijskie w Calgary.

Zobacz więcej >