„Moda na sukces” ma już 36 lat! Tak wyglądają dziś Brooke i Ridge - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » „Moda na sukces” ma już 36 lat! Tak wyglądają dziś Brooke i Ridge

„Moda na sukces” ma już 36 lat! Tak wyglądają dziś Brooke i Ridge

Dokładnie dwadzieścia dziewięć lat temu, 5 września 1994 roku, na antenie telewizyjnej Jedynki wyemitowano pierwszy odcinek kultowego serialu. Jak zmienili się odtwórcy głównych ról popularnej produkcji?

„Moda na sukces” to jedna z najbardziej znanych oper mydlanych, która na przestrzeni lat zgromadziła rzesze fanów. Losy rodziny Forresterów od trzydziestu sześciu lat z zapartym tchem śledzą widzowie w ponad stu krajach. Serial, stworzony przez Lee i Williama Bellów, liczy aż 9000 odcinków.

„Moda na sukces” – historia produkcji

Pierwszy odcinek kultowego „The Bold and the Beautiful”, czyli „Mody na sukces”, wyemitowano w amerykańskiej stacji CBS 23 marca 1987 roku. Serial zastąpił emitowaną dotychczas na tym kanale operę mydlaną „Capitol”, która zniknęła z ramówki z powodu niskiej oglądalności. Początkowo produkcja miała nosić tytuł „Rags”. Co ciekawe, „Moda na sukces” nie był pierwszym projektem Lee i Williama Bellów, jakim zainteresowała się CBS – trzynaście lat wcześniej stacja rozpoczęła nadawanie innej opery mydlanej wymyślonej przez małżeństwo, zatytułowanej „Żar młodości”.

Zobacz także: Byli małżeństwem w serialu „Noce i dnie”. To oni zagrali Niechciców

„Moda na sukces” – muzyka

Każdy, kto obejrzał choć jeden odcinek „Mody na sukces” z pewnością pamięta temat muzyczny, który rozbrzmiewa w czołówce opery mydlanej. Melodia jest fragmentem piosenki „High Upon This Love” napisanej przez Jacka Allocco i Davida Kurtza. W 1998 w serialu gościnnie wystąpiła amerykańska piosenkarka i aktorka Dionne Warwick, która wykonała wersję wokalną utworu.

Zobacz także: „Za zdrowie pań” napisał w samochodzie. Edward Hulewicz miał wiele talentów

„Moda na sukces” – obsada

W rolę Brooke Logan od pierwszego odcinka produkcji wciela się Katherine Kelly Lang. 62-letnia aktorka rozpoczęła karierę w wieku zaledwie osiemnastu lat. Pasjonuje się jeździectwem – gwiazda prowadzi własną stadninę. Jest wegetarianką. Rola Brooke w roku 2002 przyniosła jej nominację do nagrody Emmy.

Katherine Kelly Lang obecnie (instagram.com/katherinekellylang)

Jako Ridge Forrester na ekranie występował Ronn Moss. Aktorstwo to nie jedyna profesja, w jakiej się spełnia – mężczyzna rozwinął również karierę muzyczną. Jego idolem był George Harrison z grupy The Beatles. W 2012 roku aktor zrezygnował z roli w „Modzie na sukces” i został zastąpiony przez Thorstena Kaye’a.

Ronn Moss obecnie (instagram.com/ronnmoss)

W serialowego Erica Forrestera wcielił się John McCook. 79-letni aktor zamarzył o karierze na wielkim ekranie już jako dziecko, kiedy obejrzał musical „Piotruś Pan”. Pierwszym filmem, w jakim zagrał był thriller „My Blood Runs Cold”.

John McCook obecnie (instagram.com/johntmccook)

Zobacz także: Tak wyglądały pierwsze odcinki „Jaka to melodia?”. Kultowy teleturniej kończy 28 lat!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >