Edward Hulewicz był nie tylko muzykiem, kompozytorem i autorem tekstów piosenek. Posiadał także wiele innych talentów. Były nimi między innymi niezwykła lekkość pióra (był dziennikarzem muzycznym), a także talent plastyczny – pięknie rysował i malował. Od najmłodszych lat interesował się sztuką. Jako młody chłopak brał udział w konkursach recytatorskich. Opublikował też dwa tomiki poezji „To tylko” i „Byłem ptakiem”.
Zobacz także: “Znachor” trafi na zagraniczne rynki. Angielski tytuł zaskakuje
Zycie i twórczość Edwarda Hulewicza
Edward Hulewicz był najbardziej znany ze swojej działalności estradowej z rockowym zespołem Tarpany. Na casting do grupy zaproszeni byli tacy artyści jak: Halina Frąckowiak, Czesław Garbarek, Klaudiusz Maga,Piotr Milewski, Stefan Muzolf, Mirosław Polarek, Bogdan Szelugowski, czy też Halina Żytkowiak. Największym przebojem Tarpanów był utwór „Siała baba mak”. Zespół z powodzeniem dorównywał swoją popularnością takim gigantom jak Czerwone Gitary oraz Trubadurzy.
Na początku lat 70. Hulewicz rozpoczął karierę solową. Wylansował wówczas takie hity jak: „Za zdrowie pań”, „Hej, baby, baby”, „Obietnice”, „Zielone łąki”, a także „Nie pytaj już”. Nagrał również wielki przebój „Serdeczne życzenia”, które śpiewał w programie rozrywkowym „Koncert życzeń”.
W połowie lat 80. Hulewicz udał się na emigrację za ocean, gdzie występował w klubach polonijnych. O powrocie do kraju zdecydował w 2005 roku, a już rok później wystąpił jako gość specjalny podczas festiwalu w Sopocie. W 2015 roku nagrał nową wersję „Za zdrowie pań” z gwiazdą disco polo – Zenkiem Martyniukiem.
Zobacz także: Jadwiga Barańska czuje się lepiej? Nowe informacje o stanie jej zdrowia
Tak powstał przebój „Za zdrowie pań”
Edward Hulewicz zasłynął z przeboju „Za zdrowie pań„. Jak sam przyznaje w wywiadzie dla Radia Pogoda, utwór ten wymyślił w trakcie prowadzenia auta. Twierdzi, że w trakcie jazdy w ciszy i spokoju myśli mu się najlepiej. Tworząc ten utwór nie spodziewał się, że spotka się on z takim pozytywnym odbiorem.
Piosenkarz spoczywa na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.
Zobacz także: Te piosenki mają 100 lat! Jan Emil Młynarski wraca do przeszłości
Poznaj historie największych gwiazd muzyki w audycji Aleja Sław Radia Pogoda w każdy weekend od 14:00.