Marek Kondrat szczęśliwym mężem. Zaskakująca deklaracja byłej żony - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Marek Kondrat szczęśliwym mężem. Zaskakująca deklaracja byłej żony

Marek Kondrat szczęśliwym mężem. Zaskakująca deklaracja byłej żony

Marek Kondrat wydaje się jednym z dość rzadkich przypadków w show biznesie. Jest bowiem wielką gwiazdą, u której rozwód przebiegł sprawnie i bez medialnych burz. Choć rozstał się z Iloną Gagajek po niemal 40 latach małżeństwa, to oboje w tej sytuacji zachowali klasę. Była żona aktora wyjawiła, co sądzi o jego obecnej partnerce, Antoninie Turnau.

73-letni Marek Kondrat należy do najbardziej znanych i cenionych aktorów w Polsce. Ma na koncie dziesiątki ról w filmach i mnóstwo nagród, w tym Orła i trzy Złote Lwy. Jednak, kiedy żenił się po raz pierwszy, był świeżo po Państwowej Szkole Teatralnej w Warszawie i – pomimo kilkuletniego doświadczenia – nie miał jeszcze wyrobionego nazwiska.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Z kamerami na ślubie

Marek Kondrat pierwszy raz stanął przed ołtarzem w 1972 r., kiedy miał 22 lata. Jego wybranką była absolwentka ekonomii Ilona Gagajek. Oboje byli na dorobku. Z tego powodu stali się bohaterami dokumentu „Bardzo młodzi oboje” w reżyserii Mirosława Gronowskiego.

Zobacz także: „Familiada”: urocza wpadka Strasburgera. Rozbawiła uczestników i widzów

Ślub cywilny Kondrata i Gagajek udokumentowały kamery Telewizji Polskiej. Ceremonię pokazano na początku dokumentu opowiadającego o wkraczaniu przez nich w dorosłe, samodzielne życie.

Bardzo jesteśmy młodzi. W związku z tym nie mamy życia u mam naszych, które uważają, że my jeszcze jesteśmy dzieciaki i nic sami nie możemy zrobić – mówiła wówczas wybranka aktora.

On sam podkreślał, że czas najwyższy opuścić rodzinny dom. W ich wypadku oznaczało to przeniesienie się z Warszawy do Katowic, gdzie Kondrat znalazł zatrudnienie w teatrze. 

Zaczyna się pierwszą pracę w życiu. Trzeba się, jak to się mówi, usamodzielnić. Trzeba być z dala przez pewien czas od wszelkich pomocy – tłumaczył.

Zobacz także: „Cyganka prawdę Ci powie”. Mija 47 lat od premiery kultowego filmu Barei

Marek Kondrat i Ilona Gagajek rozwiedli się po niemal 40 latach

Marek Kondrat i Ilona Gagajek doczekali się dwóch synów. Pierwszy z nich Mikołaj przyszedł na świat w 1974 r., a drugi, Wojciech – w 1980 r. Pierworodny próbował sił w dziennikarstwie i aktorstwie. Potem – ku niezadowoleniu matki – poszedł w biznes winiarski tak jak na emeryturze jego ojciec. Wojciech natomiast jest muzykiem Filharmonii Warszawskiej.

W 2009 r. gruchnęła wiadomość o tym, że po 37 latach małżeństwa gwiazdor „Dnia Świra” się rozwodzi. Jego małżeństwo wydawało się udane, ale po latach para zaczęła inaczej postrzegać świat i swoje potrzeby.

Kondrat na aktorskiej emeryturze skupił się na winiarskim przemyśle, zaś Gagajek stworzyła szkołę jogi i postawiła na rozwój duchowy. To ona oznajmiła mężowi, że najlepiej będzie się rozwieść. Wszystko odbyło się po cichu, z dala od medialnego zgiełku.

Zobacz także: Film „Chłopi” podbija kina! Polacy licznie szturmują sale

Szczere wyznanie byłej żony Kondrata nt. jego małżeństwa z Antoniną Turnau

Przez kolejne 6 lat Marek Kondrat pozostawał kawalerem. Jednak w 2015 r. wziął drugi ślub: z Antoniną Turnau. Jego związek z o 38 lat młodszą córką jego przyjaciela, Grzegorza Turnaua, był szeroko komentowany w mediach.

Para po trzech latach powitała na świecie córkę, Helenę. Do dziś tworzą szczęśliwą rodzinę. Jak się okazuje, była żona gwiazdora cieszyła się, że dobrze mu się wiedzie w życiu prywatnym. Na wieść o tym, że Kondrat został ojcem, tak Gagajek skomentowała sprawę dla magazynu „Świat i Ludzie”:

To pozytywna wiadomość. Moja reakcja wypływa z filozofii Wschodu: żeby nie przywiązywać się ani do rzeczy, ani do miejsc, ani do ludzi. Podpowiedź płynie z filozofii jogi, która mówi: „sytuacja ma zawsze rację”. Bo jest, bo się zdarzyła, czy dobra, czy zła. Należy żyć chwilą obecną, nie oglądać się za siebie. To daje największą siłę.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >