Film "Chłopi" podbija kina! Polacy licznie szturmują sale - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Film „Chłopi” podbija kina! Polacy licznie szturmują sale

Film „Chłopi” podbija kina! Polacy licznie szturmują sale

Film „Chłopi” podbija kina, ale też serca Polek i Polaków. Rekordowa frekwencja i pozytywne opinie dla polskiego kandydata do Oscara! Ile osób obejrzało film tylko w weekend?

„Chłopi” to ekranizacja powieści Władysława Reymonta o tym samym tytule. Kultowa lektura przyniosła autorowi literacką Nagrodę Nobla w 1924 roku. Treść powieści mówi o mieszkańcach wsi Lipce podczas czterech pór roku. Główni bohaterowie to m.in. Boryna, Jagna, Antek czy Hanka. Widzimy ich również w filmie, który niedawno trafił do kin.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

„Chłopi” z rekordowym otwarciem

Widzowie szturmują sale kinowe! Premiera „Chłopów” była 13 października (piątek). Przez cały weekend miały zobaczyć ten film dziesiątki tysięcy widzów. Jak podaje serwis branżowy „Filmweb”, tylko w pierwszy weekend po premierze, „Chłopów” zobaczyło aż 141 tysięcy Polaków.

Tym samym jest to najlepszy wynik polskiego filmu po premierowym weekendzie grania w tegorocznym box office — informuje serwis.

Zobacz także: „Chłopi” polskim kandydatem do Oscara. Film doceniony przez zagraniczne media

Co więcej, dowiadujemy się, że film „Chłopi” dystrybutor sprzedał aż do 50 krajów, w tym: Francji, Beneluksu, Niemiec, Korei Południowej, Skandynawii, Włoch, a także Hiszpanii.

Wyjątkowość „Chłopów” tkwi w obrazie i muzyce?

Film wyreżyserowany przez Doroty Kobielę i Hugh Welchmana. Muzyką, która zdecydowanie zasługuje w filmie na wyróżnienie, pokierował Łukasz Rostkowski znany jako L.U.C. Folkowy klimat połączony z nutą dramatyzmu i nowoczesności robi wrażenie. Podobnie jak obraz. Bo to właśnie on gra główne skrzypce w całym filmie „Chłopi”.

Produkcja wykonana jest specjalną techniką malarską. Aktorzy, których znamy z polskich filmów i seriali są niczym obrazy Młodej Polski. Do tych kultowych dzieł nawiązań w filmie nie brakuje. Chełmoński, Ruszczyc czy Fałat — widzowie filmu „Chłopi” na pewno dostrzegą podobieństwa.

Reymont swój opis świata malował słowami, podczas gdy my malujemy film dosłownie w stylu jemu współczesnych z ruchu Młodej Polski, do którego Reymont też należał. Na dużym ekranie pojawią się interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Julian Fałat – mówiła Dorota Kobiela, reżyserka filmu „Chłopi”, cytowana przez „Kulturalny Wrocław”.

Zobacz także: Piękno mimo wszystko – kulisy powstawania nowej wersji „Chłopów”

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >