Makaron na cmentarzu? To nie żart! Naprawdę może się przydać - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Makaron na cmentarzu? To nie żart! Naprawdę może się przydać

Makaron na cmentarzu? To nie żart! Naprawdę może się przydać

Wszystko wskazuje na to, że makaron na cmentarzu rzeczywiście może się przydać. Wbrew pozorom ten pomysł wcale nie jest absurdalny. Na czym polega ten sprytny trik?

Dzień Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. 1 listopada Polacy odwiedzą groby, aby uczcić pamięć zmarłych. Jak co roku, w Internecie pojawiły się liczne pateny, które pomogą przygotować się na nadchodzące święto. Jeden z trików sugeruje, że przydatny może okazać się… makaron. Na czym polega ten sprytny sposób?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Makaron na cmentarzu?

Nie od dziś wiadomo, że pozornie proste zapalenie znicza może okazać się niemałym wyzwaniem. Tradycyjne zapałki lub zapalniczki czasami nie są w stanie podołać nagłym zrywom wiatru. Naprzeciw tym trudnościom wychodzi popularny patent z internetu. Okazuje się, że zabranie makaronu na cmentarz może zaoszczędzić nam wielu zmartwień. W jaki sposób? Spieszymy z odpowiedzią!

Zobacz także: 1 listopada w Radiu Pogoda – powspominajmy „Niezapomnianych”!

Przede wszystkim należy pamiętać, że trik będzie pomocny tylko wtedy, kiedy sięgniemy po suchy makaron typu spaghetti. Podpalamy końcówkę makaronu, a dopiero później przenosimy płomień głęboko do środka knota w lampionie. Właśnie w taki sposób unikniemy nie tylko poparzeń, ale też trudności z zapaleniem znicza.

Zobaczcie, jak ten sprytny sposób prezentuje jeden z Internautów!

Udostępnione wideo wzbudziło wśród Internautów niemałe zaskoczenie. „No to teraz moje życie się zmienia, od dzisiaj chodzę na cmentarz z makaronem spaghetti. Dzięki za radę!”, „Dzięki za pomysł, ostatnio właśnie miałam taki problem, tylko że ze świecznikami„, czytamy w komentarzach pod zamieszczonym filmikiem.

Zobacz także: Syn mistrza zabrał głos. Matteo Bocelli tak ocenił ojca

Te triki mogą się przydać

Ponadto popularność zdobyły równie szybko inne triki związane z Dniem Wszystkich Świętych. Wszystko wskazuje na to, że podczas odwiedzania grobów przydatne będą również przedmioty codziennego użytku, takie jak lakier do paznokci, drut i nóż. Wszystkie te akcesoria będą nam potrzebne w celu zabezpieczenia zniczy przed złodziejami.

Zobacz także: Była prawdziwym symbolem PRL-u. Ostatni motocykl WSK powstał 38 lat temu

Internauci podkreślają, że lakierem można podpisać lampiony, wówczas stracą na wartości dla wandali. Z kolei drut i nóż wykorzystamy w przymocowaniu wiązanek do stałych elementów nagrobka.

Czy trik z makaronem okazał się przydatny?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >