Kwiaty do sypialni - jakie wybrać? - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Kwiaty do sypialni – jakie wybrać?

Kwiaty do sypialni – jakie wybrać?

Kwiaty do sypialni powinni oczyszczać i nawilżać powietrze. Sprawdź, które najlepiej wpłyną na jakość twojego snu.

Miejsce, w którym śpimy powinno spełniać określone warunki. Sypialnia to szczególna przestrzeń w naszym domu. Dobry sen wpływa na odporność, energię i zdrowie psychiczne. Warto pamiętać, że na jakość przespanej nocy wpływa również to, jakie kwiaty wybierzemy do sypialni.

Powietrze to podstawa

Najważniejszą właściwości roślin to oczywiście produkcja tlenu. Warto zaznaczyć, że istnieją kwiaty, które produkują tlen także w nocy. Urządzające sypialnie powinniśmy o tym pamiętać. Drugą ważną cechą, o której warto pamiętać wybierając kwiaty do sypialni jest ich zdolność do oczyszczania powietrza.

Ponadto ważne jest również, żeby nie stawiać w sypialni roślin wydzielających intensywny zapach, ponieważ może to niekorzystnie wpływać na jakość snu. Kwiaty w sypialni są oczywiście także estetycznym dodatkiem, który może dodać wnętrzu koloru, stylu czy charakteru.

Najlepsze kwiaty do sypialni

  • Aloes zwyczajny, czyli sukulent o bogatych właściwościach leczniczych. Nawilża powietrze, oraz usuwa z niego zanieczyszczenia. Za to nocą wytwarza tlen, pochłaniając dwutlenek węgla. Aloes lubi miejsce słoneczne. Duża ilość światła jest szczególnie ważna w okresie zimowym, dlatego warto ustawić go na parapecie okna.
  • Fikus sprężysty to idealny kwiat do sypialni. Przede wszystkim bardzo skutecznie pochłania formaldehydu czyli niebezpieczny związek chemiczny. Ludzki organizm toleruje go w niewielkich ilościach, ale przy wysokim stężeniu i długim czasie ekspozycji może doprowadzić nawet do wystąpienia astmy oskrzelowej. Formaldehyd występuje np. w środkach czystości lub ubraniach.
  • Dracena wonna charakteryzuje się wyprostowanymi pędami i błyszczącymi ciemnozielonymi liśćmi. Warto zaznaczyć, że jest najlepiej oczyszczającą powietrze draceną wśród wszystkich roślin z tego gatunku. Co ważne jest łatwa w utrzymaniu. Lubi stanowisko jasne do umiarkowanego. Ważne, aby chronić ją przed silnym, bezpośrednim promieniowaniem słonecznym.
  • Storczyk to oryginalny kwiat, które występuje w wielu pięknych kolorach. Dzięki temu nada on sypialni wyjątkowego charakteru. Jednak najważniejszą jego zaletą są właściwości nawilżające i oczyszczające powietrze. Warto pamiętać, że storczyk preferuje stanowisko słoneczne i dużą wilgotność powietrza. 

Podsumowując: wybierając kwiaty do sypialni pamiętajmy o tym, że pełnią one bardzo ważną funkcję. Nie tylko ozdobią wnętrze, ale zadbają również o jakość powietrza w naszej sypialni, co w rezultacie przełoży się na jakość naszego snu.

Zobacz też:

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >